Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Սուրբ Զատիկը նշել է երևանցիների հետ
Քրիստոսի հրաշափառ Հարության՝ Սուրբ Զատկի տոնը համաքաղաքացիների հետ նշելու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Նոր Նորք վարչական շրջանի Սուրբ Սարգիս եկեղեցի: ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռոբերտ Սարգսյանի և վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանի ուղեկցությամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նախ մոտեցել է տոնի առիթով եկեղեցու բակում բացված ծիսական փոքրիկ սեղաններին և շնորհավորել ներկաներին: Սուրբ Սարգիս եկեղեցում էլ քաղաքապետը հետևել է մատուցվող Սուրբ պատարագի ընթացքին և մոմ վառել:
Այնուհետ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է նաև Ավան վարչական շրջանի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի: Զատկի տոնի առթիվ տարածքում կազմակերպված միջոցառումը մեկնարկել է հոգևոր հովվի Տերունական աղոթքով և օրհնության կարգով, որից հետո քաղաքապետն ավանցիների հետ միասին, տոնին համահունչ ծիսակարգով, շնորհավորել է ներկաների Սուրբ Զատիկը:
Ավանդույթի համաձայն՝ Երևանի քաղաքապետը Ավան վարչական շրջանի ղեկավար Մանվել Ջավադյանի ուղեկցությամբ այցելել է նաև հին Ավանի Սուրբ Ծիրանավոր խոնարհված եկեղեցու հարակից տարածք: Հարկ է նշել, որ չնայած եկեղեցին կիսավեր է, այդուամենայնիվ, եկեղեցական բոլոր տոներն այստեղ միշտ մեծ շուքով են նշվում: Օրն առավել տոնական են դարձրել ազգագրական երգ ու պարի համույթները, որոնք իրենց կատարումներով ողջունել են ներկաներին:

Мэр Тарон Маргарян отметил Пасху вместе с ереванцами
Мэр Еревана Тарон Маргарян посетил церковь Святого Саргиса в административном районе Нор Норк, где вместе с жителями отметил Пасху. В сопровождении депутата НС РА Роберта Саргсяна и руководителя административного района Армена Улиханяна мэр Тарон Маргарян подошел к гражданам и поздравил присутствующих с праздником. Затем в церкви он поставил свечку и вместе со всеми прослушал богослужение.
Мэр Тарон Маргарян посетил также церковь Св.Богородицы в административном районе Аван. Здесь праздничные мероприятия начались с пастырской молитвы и благословения настоятеля церкви.
По традиции, мэр в сопровождении руководителя административного района Аван Манвела Джавадяна посетил также территорию, прилегающую к разрушенной церкви Сурб Циранавор в старом Аване.
Следует отметить, что, несмотря на то, что церковь полуразрушена, все церковные праздники здесь отмечаются пышно.