Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Նելսոն Ստեփանյանի անվան համար 71 հիմնական դպրոց
Գիտելիքի և դպրության օրվա առիթով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքի Նելսոն Ստեփանյանի անվան համար 71 հիմնական դպրոց և ներկա գտնվել ուսումնական տարվա հանդիսավոր մեկնարկին: Երևանի քաղաքապետարանի «Օգնիր դպրոցիդ» ծրագրի շրջանակում գործարար, բարերար և դպրոցի շրջանավարտ Արթուր Վարժապետյանի կողմից կրթօջախն այս տարի հիմնանորոգվել է: Աշխատանքների ընթացքում ամբողջությամբ վերանորոգվել է դպրոցի շենքի տանիքը, դասասենյակները, միջանցքները, սանհանգույցները, մարզադահլիճը: Փոխվել ու թարմացվել է դպրոցի կահավորանքը: Բացի այդ, մասնակի վերանորոգվել է նաև կաթսայատունը: Դպրոցի հարակից տարածքը ևս ամբողջությամբ կանաչապատվել, ասֆալտապատվել և լուսավորվել է:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Արթուր Վարժապետյանի հետ շրջել է դպրոցում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին: Դպրոցի ավելի քան 770 աշակերտների համար ստեղծված են առավել հարմարավետ պայմաններ: Ի դեպ, ուսումնական այս տարում դպրոցն իր դռներն է բացել 110 առաջին դասարանցիների առջև:
«71 դպրոցի աշակերտների և մանկավարժների համար այսօր կրկնակի տոն է, քանի որ այս կրթօջախն իր աշակերտներին դիմավորում է ամբողջությամբ հիմնանորոգված: Այս առումով ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհակալություն հայտնել Արթուր Վարժապետյանին, ով մշտապես իր դպրոցի կողքին է և ստանձնել ու իրականացրել է հիմնանորոգումը: Սա իսկապես ողջունելի մոտեցում է, և մենք մեր հերթին հորդորում ենք կյանքում որոշակի հաջողությունների հասած բոլոր շրջանավարտներին, որ հնարավորությունների սահմաններում աջակից լինեն իրենց նախկին կրթօջախներին՝ այդպիսով նաև սեփական ներդրումն ունենալով արժանի սերունդ դաստիարակելու կարևոր գործում: Իսկ ընդհանրապես, կարևորելով ուսումնական գործընթացը պատշաճ պայմաններում կազմակերպելու անհրաժեշտությունը, այս տարիների ընթացքում քաղաքային իշխանությունն իր հնարավորության սահմանում փորձել է աջակցել դպրոցների, ինչպես նաև մանկապարտեզների վերանորոգման աշխատանքներին: Այս մասով մենք ունենք որոշակի հաջողություններ, ինչը, սակայն, բավարար չէ և հստակ կարող ենք ասել, որ դեռ շատ անելիքներ կան: Բայց վստահ եմ, որ գալու է այն ժամանակը, երբ մենք խոսելու ենք միայն կրթության որակի, այլ ոչ թե կրթօջախների պայմանների մասին: Սա մեզ համար նպատակ է, որին անպայման կհասնենք», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ հավելելով, որ մայրաքաղաքի բոլոր դպրոցներում իրականացվել են նախապատրաստական անհրաժեշտ աշխատանքներ՝ աշակերտներին և մանկավարժներին պատշաճ դիմավորելու համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով բոլոր դպրոցականներին և մանկավարժներին՝ Երևանի քաղաքապետը մաղթել է ուսումնական տարվա հաջող ընթացք և համոզմունք հայտնել, որ մանկավարժներն իրենց սրտացավ ու հետևողական աշխատանքով կկրթեն ավելի հայեցի մտածելակերպով սերունդ, որը վաղը արժանապատվորեն կծառայի մեր երկրին՝ ապահովելով Հայաստանի զարգացումն ու հզորացումը:

Мэр Еревана Тарон Маргарян посетил основную школу N71 имени Нельсона Степаняна
По случаю Дня знаний мэр Еревана Тарон Маргарян посетил столичную основную школу N71 имени Нельсона Степаняна, где присутствовал на торжественном мероприятии, посвященном началу нового учебного года. В рамках программы мэрии Еревана «Помоги своей школе» в этом году школа была капитально отремонтирована предпринимателем, меценатом и выпускником этой школы Артуром Варжапетяном. В ходе ремонтных работ были полностью отремонтированы крыша, классные комнаты, коридоры, санузлы, спортзал. Были также обновлены мебель и инвентарь. Кроме того, частично отремонтирована котельная. На участке, примыкающем к школе, проведены работы по асфальтированию, озеленению и освещению.
Мэр Тарон Маргарян вместе с Артуром Варжапетяном осмотрел школу, ознакомился с осуществленными работами. Для более чем 770 учеников школы созданы максимально удобные условия. В этом учебном году школа откроет двери для 110 первоклассников.
«Сегодня для учеников и учителей 71-й школы двойной праздник, так как школа встречает своих учеников полностью отремонтированной. В этом плане хочу выразить особую благодарность Артуру Варжапетяну,кто всегда рядом со своей школой и взял на себя осуществление ремонта. Это, действительно, отличный подход, и мы в свою очередь призываем всех выпускников, добившихся определенных высот, в рамках своих возможностей помогать своим бывшим школам, внося свой вклад в дело воспитания достойного поколения. И вообще, придавая важность необходимости организации учебного процесса в должных условиях, за эти годы городские власти в рамках своих возможностей старались оказывать поддержку в вопросе ремонта школ и детских садов. В этом плане у нас есть определенные успехи, однако этого недостаточно, и многое еще предстоит сделать. Но я уверен, что придет время, когда мы будем говорить только о качестве образования, а не об условиях в учебных заведениях. Мы поставили перед собой эту цель и обязательно ее достигнем»,-подчеркнул Тарон Маргарян, добавив, что во всех столичных школах осуществлены необходимые подготовительные работы, чтобы на должном уровне встретить учеников и педагогов.
Еще раз поздравив всех школьников и преподавателей, мэр Еревана пожелал успехов в новом учебном году и выразил уверенность, что своей преданной и последовательной работой они воспитают более патриотичное поколение, которое в будущем будет служить нашей стране, обеспечивая развитие и мощь Армении.