Քաղաքապետը ներկա է գտնվել «Արտադրանքի և ծառայությունների որակի ապահովման բնագավառում ՀՀ կառավարության 2016 թ. մրցանակաբաշխությանը»
03.03.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել «Արտադրանքի և ծառայությունների որակի ապահովման բնագավառում ՀՀ կառավարության 2016թ. մրցանակաբաշխության» հանդիսավոր արարողությանը:
Կազմակերպիչները նշել են, որ մրցանակաբաշխությունն առաջին անգամ մարտի 3-ին՝ հայ նշանավոր գործարար և բարեգործ Ալեքսանդր Մանթաշյանցի ծննդյան օրն անցկացնելը հանրապետությունում գործարարի օրվա ավանդույթի ներդրման նպատակ ունի: Այն միտված է նաև խթանել հայրենական արտադրության մասնակցությունը ստանդարտացման աշխատանքներին, ինչպես նաև ապահովել ազգային ստանդարտների ներդրումը հայրենական արտադրություններում:
Օգտվելով առիթից՝ «Սոցիոմետր» անկախ սոցիոլոգիական կենտրոնի տնօրեն, սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին մայրաքաղաքում ծառայությունների որակի բարձրացմանն ուղղված քաղաքային ծրագրերի շարունակական իրականացման համար՝ ընդգծելով, որ դրա արդյունքում հեղինակավոր մի շարք միջազգային կազմակերպությունների գնահատմամբ Երևանն ընդգրկվել է աշխարհի անվտանգ քաղաքաների առաջին տասնյակում, բացի այդ, միջազգային զբոսաշրջային ընկերությունների կողմից էլ ներկայացվում է որպես նախընտրելի հարմարավետ քաղաք:

Мэр Еревана принял участие в церемонии вручения наград правительства РА 2016г. в области обеспечения качества продукции и услуг
03.03.2017
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии вручения наград правительства РА 2016г. в области обеспечения качества продукции и услуг.
По словам организаторов, проведение церемонии награждения 3-го марта - в день рождения известного предпринимателя и мецената Александра Манташянца, преследует цель сделать традиционным празднование Дня предпринимателя в республике. Мероприятие будет также направлено на стимулирование участия отечественного производства в работы по стандартизации, а также обеспечение внедрения национальных стандартов в отечественное производство.
Пользуясь случаем, директор центра социологических исследований «Социометр», социолог Агарон Адибекян выразил благодарность мэру Еревана Тарону Маргаряну за продолжительную реализацию городских программ, направленных на повышение качества услуг в столице, подчеркнув, что в результате вышеупомянутых работ, по оценкам ведущих международных организаций Ереван включен в первую десятку безопасных городов мира. Помимо этого, международные туристические компании представляют столицу Армении как предпочтительный комфортный город.