Քննարկվել են Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի վարչական շրջանների միջև հաստատված համագործակցության ծրագրերի ընթացքի հետ կապված հարցեր
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության կազմում ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաք այցելած Երևանի Արաբկիր, Մալաթիա-Սեբաստիա և Էրեբունի վարչական շրջանների ղեկավարները հանդիպումներ են ունեցել Սանկտ Պետերբուրգի Վասիլեօստրովսկի, Մոսկովսկի և Պետրոգրադսկի վարչական շրջանների ղեկավարների հետ: Հանդիպումների շրջանակում կողմերը քննարկել են Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի վարչական շրջանների միջև ստորագրված համագործակցության համաձայնագրերով իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, որոնք ընդգրկում են տնտեսության կառավարման, սոցիալական, առողջապահական, մշակութային, կրթական, սպորտի և երիտասարդության հարցերի, զբոսաշրջության զարգացման, ինչպես նաև տնտեսական կապերի հաստատման ու մի շարք այլ ուղղություններ: Հատկանշելով երկու քաղաքների միջև դինամիկ զարգացող և տարեցտարի ընդլայնվող հարաբերությունները՝ Երևանի Արաբկիր, Մալաթիա-Սեբաստիա և Էրեբունի վարչական շրջանների ղեկավարները նկատել են, որ այն առավել քան ամուր հիմք է ստեղծում քաղաքների նաև վարչական միավորների միջև հարաբերությունները խորացնելու և փոխշահավետ համագործակցություն ծավալելու համար:
Սանկտ Պետերբուրգի Վասիլեօստրովսկի, Մոսկովսկի և Պետրոգրադսկի վարչական շրջանների ղեկավարներն էլ իրենց հերթին կարևորելով երևանյան գործնկերների հետ կապերի ամրապնդումը, նշել են, որ հերթական այս այցը հրաշալի առիթ է` ամփոփելու կատարած աշխատանքներն ու նախանշելու առաջիկա անելիքները: Կողմերն առանձնակի կարևորել են նաև փոխայցելությունների շրջանակում փորձի և տեղեկատվության փոխանակումները, ինչն իր հերթին կծառայի ի բարօրություն Երևանի և Սանկտ Պետերբուրգի բնակիչների:

Обсужден ход реализации программ сотрудничества межу административными районами Еревана и Санкт-Петербурга
Руководители административных районов Еревана Арабкир, Малатия-Себастия и Эребуни, посетившие северную столицу РФ в составе официальной делегации, возглавляемой мэром Еревана Тароном Маргаряном, встретились с руководителями Василеостровского, Московского и Петроградского районов Санкт-Петербурга. В рамках встречи стороны обсудили программы, реализуемые в рамках соглашений о сотрудничестве, подписанных между административными районами Еревана и Санкт-Петербурга. Сотрудничество ведется в области управления городским хозяйством, в социальной сфере, сферах здравоохранения, культуры, образования, спорта, развития туризма, а также в направлении установления экономических связей и ряде других областей. Руководители административных районов Еревана, подчеркнув динамично развивающиеся отношениям между двумя городами, отметили, что они создают основу для углубления взаимовыгодного сотрудничества.
Руководители Василеостровского, Московского и Петроградского районов Санкт-Петербурга в свою очередь придав важность укреплению связей с ереванскими партнерами, отметили, что очередной визит хороший повод, чтобы подвести итоги осуществленных работ и наметить дальнейшие перспективы. Стороны подчеркнули также важность обмена опытом и информацией в рамках взаимных визитов, что в свою очередь служит на благо жителей Еревана и Санкт-Петербурга.