Քննարկվել են Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության 2018 թվականին Երևանում նախատեսված բարեգործական ծրագրերը
17.01.2018
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանը հանդիպել է Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության ներկայացուցիչ, քահանա Կառլ-Հայնց Շայդեի հետ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով Կառլ-Հայնց Շայդեին՝ քաղաքապետի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել նրան Հայաստանում ծավալած բարեգործական լայնածավալ աշխատանքների համար:
Հանդիպման ընթացքում Կառլ-Հայնց Շայդեն ներկայացրել է 2018թ. ընթացում մայրաքաղաքում նախատեսված բարեգործական ծրագերը: Նրա հավաստմամբ՝ այս տարի աշխատանքների ծավալներն ավելի մեծ են լինելու՝ կապված Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակի, Հայաստանում ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի անցկացման և Սպիտակի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցի հետ:
Հիշեցնենք, որ քահանա Կառլ-Հայնց Շայդեի ջանքերով և Երևանի քաղաքապետարանի համաֆինանսավորմամբ արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ մայրաքաղաքում իրականացվում է «Գթության խոհանոց» ծրագիրը, որի շրջանակում Քանաքեռ-Զեյթուն, Էրեբունի, Կենտրոն  և Նորք-Մարաշ  վարչական շրջանների և հարակից վայրերի սոցիալապես անապահով շահառուները օրական մեկ անգամ տաք և կալորիականությամբ հագեցած ճաշ են ստանում, ինչպես նաև օգտվում «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնի ներքո գործող սոցիալական այլ ծառայություններից: Տարեցտարի ծրագրի աշխարհագրությունն ընդլայնվում է:

Обсуждены благотворительные программы организации Немецкого Красного Креста земли Баден-Вюртемберг на 2018 год
17.01.2018
Заместитель мэра Еревана Давид Оганян принял представителя региональной организации немецкого Красного Креста земли Баден-Вюртемберг, иерея Карла-Хайнца Шайде. Поприветствовав гостя от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна, заместитель мэра выразил благодарность за его благотворительную деятельность в Армении.
В ходе встречи Карл-Хайнц Шайде представил программы, которые будут реализованы в столице в 2018 году. По его словам в этом году объем работ будет увеличен в связи с 2800-летием основания Еревана, 100-летием провозглашения Первой Армянской Республики, проведением Саммита Франкофонии в Армении и 30-й годовщиной Спитакского землетрясения.
Напомним, что усилиями иерея Карла-Хайнца Шайде и при софинансировании мэрии Еревана уже 4-й год подряд в столице осуществляется программа «Кухня милосердия», в рамках которой социально необеспеченные граждане из административных районов Канакер-Зейтун, Эребуни, Кентрон и Норк-Мараш один раз в день получают горячее питание, а также пользуются социальными услугами благотворительного центра «Дом надежды». С каждым годом география программы расширяется.