Կենդանաբանական այգին ընդլայնվում և բարեկարգվում է
Երևանի կենդանաբանական այգին նոր բնակիչ ունի. մորուքավոր անգղը արդեն մեկ ամսական է: Աշխարհում հազվագյուտ համարվող այս թռչունը գրանցված է նաև Հայաստանի կենդանիների կարմիր գրքում՝ որպես սակավաթիվ և վտանգված տեսակ:
Հանգստի գոտին ոչ միայն համալրվում է նոր բնակիչներով, այլև ընդլայնվում և բարեկարգվում է: Նոր ազատավանդակներ, ճեմուղիներ, կանաչապատ և հարմարավետ միջավայր. Կենդանաբանական այգին այս տարի ևս կներկայանա նորովի:
Տարիների ընթացքում կենդանաբանական այգու այցելուներն ավելացել են: Տնօրենը փաստում է՝ նոր միջավայրն ավելի գրավիչ է դարձել թե՛ տեղի և թե՛ օտարազգի այցելուների համար:
Առաջիկայում, ի դեպ, կվերագործարկվի մետրոյի «Երիտասարդական» կայարանի դիմաց գտնվող կենդանաբանական այգու կանգառը, որտեղից ուղևորները շաբաթ և կիրակի օրերին անվճար կտեղափոխվեն այգի:

Зоологический сад расширятся и благоустраивается
В Ереванском зоопарке появился новый обитатель: ястребу-бородачу уже исполнился месяц. Этот редкий вид ястреба занесен в Красную книгу Армении как исчезающий.
Зона отдыха не только пополняется новыми питомцами, но расширяется и благоустраивается.Новые вольеры, аллеи, зеленая и удобная среда: в этом году зоопарк предстанет по-новому.
Число посетителей зоопарка значительно возросло за последние годы. По словам директора зоопарка, благодаря благоустройству, зоопарк стал более привлекательным для местных и приезжих посетителей.
В скором времени будет возобновлена работа автобуса, который по выходным бесплатно возит желающих в зоопарк с остановки напротив станции метро «Еритасардакан».