Կնախապատրաստվի մայրաքաղաքում գարնանային զբոսաշրջության խթանման միջոցառումների ծրագիր
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը, աշխատակազմի համապատասխան վարչություններին և բաժիններին հանձնարարվել է նախապատրաստել մայրաքաղաքում գարնանային զբոսաշրջության խթանման միջոցառումների ծրագիր:
Այդ համատեքստում, մասնավորապես հաշվի առնելով նախորդող տարիներին մարտ ամսի վերջին տասնօրյակում արձանագրվող իրանցի զբոսաշրջիկների զգալի հոսքը դեպի Երևան, աշխատակազմի տուրիզմի բաժնին և մշակույթի վարչությանը հանձնարարվել է նախապատրաստվել «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային ծրագրի գործարկմանը, ինչպես նաև մարտի 21-31-ը Երևանի պատմության թանգարանում կազմակերպել միջոցառում՝ նվիրված իրանական մշակութային ժառանգությանը: Արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչությանն էլ հանձնարարվել է տուրիզմի բաժնի հետ մշակել և մայրաքաղաքում տեղադրել թեմատիկ վահանակներ:
Հանձնարարականներ են տրվել նաև աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության և տրանսպորտի վարչություններին, ինպես նաև հասարակական կարգի պահպանության ծառայությանը՝ համագործակցելով ՀՀ ոստիկանության հետ, ուժեղացնել հսկողությունը մայրաքաղաքի տարածքում գործող զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերում:

Будет подготовлена программа мероприятий по стимулированию весеннего туризма в Ереване
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания, которое вел заместитель мэра Еревана Камо Ареян, соответствующим управлениям и отделам аппарата мэрии было поручено подготовить программу мероприятий по стимулированию весеннего туризма в столице.
В частности, принимая во внимание значительный рост туристического потока из Ирана в Ереван в последние десять дней марта, отделу туризма и управлению культуры аппарата мэрии поручено подгототовиться к началу городской туристической программы «Ереван Сити Тур», а также с 21-го по 31-е марта в музее истории Еревана организовать мероприятие, посвященное культурному наследию Ирана. Управлению внешнего оформления и рекламы поручено совместно с отделом туризма подготовить и установить тематические щиты.
Управлениям коммунального хозяйства, транспорта, а также службе охраны общественного порядка поручено совместно с полицией РА усилить контроль над услугами, в местах, представляющих туристический интерес и находящихся на территории столицы.