Մարտի 8-ին հասարակական տրանսպորտը կանանց համար կլինի անվճար
Երևանում այս տարի Կանանց միջազգային օրը՝ մարտի 8-ին, առաջին անգամ մետրոյով, «ՄԱՆ», «Ժոնգ Թոնգ», «Հիգեր» և «Գազել սիթի» ավտոբուսներով, ինչպես նաև տրոլեյբուսներով կանանց համար երթևեկությունը կլինի անվճար` նրանցից գումար չի գանձնվելու:
Պատերազմի մասնակից, զոհված, հաշմանդամություն ձեռք բերած, անհետ կորած, ինչպես նաև Արցախից բռնի տեղահանված ընտանիքների կանանց մարտի 8-ի առթիվ համայնքը հազարից ավելի տոմս կտրամադրի՝ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայանալիք «Գայանե» բալետին ներկա գտնվելու համար:
Համայնքային կառույցներում աշխատող շուրջ 15 000 կանանց էլ մշակութային տարատեսակ միջոցառումների տոմսեր կտրամադրվեն:
Երևանին է վերադարձվել «Կանազ» մշակութային և մարզական համալիրը: Համայնքային ծրագրով մարզամշակութային կառույցը հիմնովին կվերանորոգվի:
Երևանին է վերադարձվել «Կասկադ» համալիրի վերին հատվածը՝ 11.5 հա տարածքով: Այդ հատվածի շինարարությունն անավարտ էր մնացել դեռևս խորհրդային տարիներից: Երևանի քաղաքապետարանն այդ տարածքում ևս բարեկարգման ու կառուցապատման լայնածավալ ծրագիր կիրականացնի, որի շնորհիվ «Կասկադ» համալիրը երևանցիներին և քաղաքի հյուրերին կներկայանա ամբողջական ու ավարտուն տեսքով:
Այսուհետ շտապ և անհետաձգելի բժշկական օգնության կանչի թերթիկները կլրացվեն էլեկտրոնային եղանակով. բջջային նոր հավելվածը հնարավորություն կտա ներբեռնել բուժառուի տվյալները մեկ ընդհանուր համակարգում: Նոր համակարգով ոչ միայն փոխանցվելու են բուժառուի տվյալները, այլև գրանցվելու է կանչի հրատապության մակարդակը՝ դրանով իսկ բարձրացնելով սպասարկման որակն ու արագ արձագանքման հնարավորությունները:

8-го марта общественный транспорт будет бесплатным для женщин
В этом году по случаю Международного женского дня 8-го марта  проезд в метро, на автобусах марки «МАН», «Жонг Тонг», «Хигер» и «Газель сити», а также на троллейбусах будет бесплатным для женщин.
Женщинам из семей участников войны, погибших, получивших инвалидность, без вести пропавших, а также насильно перемещенных из Арцаха лиц община предоставит более тысячи билетов на балет «Гаянэ» в Национальном академическом театре оперы и балета.
Около 15 тысяч женщин, работающих в муниципальных учреждениях, получат билеты на различные культурные мероприятия.
Культурно-спортивный комплекс «Каназ» возвращен общине. В рамках муниципальной программ комплекс будет капитально отремонтирован.
Еревану возвращен верхний сегмент комплекса «Каскад» площадью 11,5 га.. В этой части строительство осталось незавершенным еще советского периода. Мэрия Еревана осуществит крупномасштабное благоустройство и застройку и этого участка, благодаря чему комплекс «Каскад» получит законченный вид.
Отныне листки вызова скорой и неотложной медицинской помощи будут заполняться в электронном формате: новое мобильное приложение даст возможность загрузить данные пациента в одной системе. Новой системой будут не только передаваться данные пациента, но и регистрироваться уровень безотлагательности, тем самым способствуя повышению качества услуг и возможности быстрого реагирования.