Սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ զինծառայողների ծնողները կայցելեն իրենց զավակներին
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետի գլխավոր խորհրդական Վանո Վարդանյանին, աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումներին և վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է նախապատրաստական աշխատանքներ տանել «Էրեբունի-Երևան 2799» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների հերթական այցելությունը հոկտեմբերի 28-ին կազմակերպելու ուղղությամբ:
«Արդեն 5 տարի է, ինչ բարի ավանդույթ ենք դարձրել տարին առնվազն երկու անգամ սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների զորամասեր այցելությունների կազմակերպումը:
Ըստ այդմ, սերտորեն համագործակցելով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Արցախի պաշտպանության բանակի հետ, պատշաճ նախապատրաստվեք հոկտեմբերի 28-ին հերթական այցի կազմակերպմանը։
Հատուկ ուշադրություն դարձրեք, որպեսզի իրենց զինվոր որդիներին այցելելու և տեսակցելու ցանկություն ունեցող բոլոր ծնողներն ընդգրկվեն ծրագրում», - ընդգծել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Հարկ է նշել, որ 2013թ.-ից մեկնարկած սոցիալական կարևոր նշանակություն ունեցող այս ծրագրի շնորհիվ իրենց զավակներին այցելելու ու տեղերում նրանց ծառայության պայմաններին ծանոթանալու հնարավորություն այս տարիների ընթացքում ունեցել է երևանաբնակ զինծառայողների ավելի քան 9000 ծնող, որից շուրջ 1700-ը՝ այս տարվա ապրիլին կազմակերպված համանման այցելության շրջանակում:

Родители военнослужащих, проживающих в Ереване, посетят своих сыновей, служащих в приграничных воинских частях
04.09.2017
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил главному советнику мэра Вано Варданяну, соответствующим подразделениям аппарата мэрии и руководителям административных районов начать подготовительные работы по организации посещений родителей военнослужащих из Еревана, проходящих службу в приграничных воинских частях. Визит родителей намечен на 28-е октября и пройдет в рамках программы мероприятий «Эребуни-Ереван 2799».
«Уже 5-й год мы традиционно дважды в год организуем визит родителей военнослужащих, проживающих в Ереване, в приграничные воинские части. Таким образом, совместно с министерством обороны РА и Армией обороны Арцаха
необходимо 28-ого октября должным образом организовать очередной визит. Обратите особое внимание на то, чтобы все родители, желающие посетить своих сыновей, были включены в программу»,-подчеркнул мэр Тарон Маргарян.
Стоит отметить, что в рамках программы социального значения, с 2013 года уже более 9000 родителей получили возможность посетить и на месте ознакомиться с условиями службы своих сыновей.