Տարոն Մարգարյան. «Մենք պետք է ձգտենք մեր քաղաքացիների համար սպասարկման առավելագույն որակ ապահովել»
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, անդրադարձ է կատարվել 2017 թվականի գույքահարկի վճարման վերջնաժամկետին, որն ավարտվում է դեկտեմբերի 1-ին:
Այս ուղղությամբ քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանին, աշխատակազմի եկամուտների հաշվառման և գանձման վարչությանը, ինչպես նաև վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարվել է հնարավորություններ ստեղծել բնակիչների համար աշխատանքից հետո կատարելու իրենց հարկային պարտավորությունները:
«Համագործակցելով մեր աշխատակազմերի մասնաշենքերում տեղակայված բանկերի և վճարահաշվարկային կազմակերպությունների մասնաճյուղերի հետ` անցած տարի սահմանեցինք հատուկ աշխատակարգ, որպեսզի մինչև 19:30-ը մեր աշխատող քաղաքացիների համար ստեղծենք լրացուցիչ հնարավորություններ` վճարումներն իրականացնելու համար:
Ըստ այդմ, հաշվի առնելով նախորդ տարվա հաջող փորձը, կիրառեք նույն աշխատակարգը և ապահովեք համապատասխան իրազեկում: Մենք պետք է ձգտենք մեր քաղաքացիների համար սպասարկման առավելագույն որակ ապահովել»,-ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
«Երևանի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ-ին էլ հանձնարարվել է հսկողության տակ պահել քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում առկա գույքահարկի վճարման էլեկտրոնային ծառայությունների մատուցման որակը:

Тарон Маргарян: Мы должны стремиться обеспечить максимальное качество обслуживания граждан
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, был обсужден вопрос, относительно предельного срока по уплате налога на имущество, который установлен до 1-го декабря.
Заместителю мэра Ваге Никояну, управлению по учету и взиманию доходов аппарата, а также руководителям административных районов поручено создать возможность для жителей выполнять свои налоговые обязательства после рабочего дня.
«В сотрудничестве с филиалами банков и платежных организаций, действующими в административных зданиях аппаратов мэрии, в прошлом году для наших граждан была создана дополнительная возможность для оплаты налога на имущество до 19:30 часов. Следовательно, учитывая прошлогодный успешный опыт, в этом году организуйте работы по тому же принципу и обеспечьте соответствующее информирование. Мы должны стремиться обеспечить максимальное качество обслуживания граждан»,- подчеркнул Тарон Маргарян.
ЗАО «Центр технологий управления города Ереван» поручено проследить за качеством предоставления электронных услуг по выплате налога на имущество на официальном сайте мэрии Еревана.