Տուրիզմի բաժինը հրավիրում է ուսանողներին մասնակցելու «Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» դասընթաց-ծրագրին
Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը հայտարարում է «Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» երկշաբաթյա դասընթաց-ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրին կարող են մասնակցել զբոսաշրջության, սպասարկման, օտար լեզուների մասնագիտությամբ սովորող և քաղաքային զբոսաշրջությամբ, զբոսավարի գործունեությամբ հետաքրքրվող ուսանողները:
«Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» ծրագիրը բաղկացած է լինելու երկու մասից՝ տեսական և գործնական: Առաջին փուլով մասնակիցները կանցնեն դասընթացների շարք, որի ընթացքում նրանց կդասախոսեն ոլորտի լավագույն մասնագետները, իսկ ծրագրի երկրորդ փուլով մասնակիցները հնարավորություն կստանան աշխատելու որպես զբոսավար համայնքային թանգարաններում, մասնակցելու քաղաքային միջոցառումներին և անմիջականորեն դառնալու մեր քաղաք այցելող զբոսաշրջիկների զբոսավարը:
Ծրագրի նպատակն է՝ հնարավորություն տալ զբոսաշրջության ոլորտով հետաքրքրվող ուսանողներին մասնակից դառնալու քաղաքային զբոսաշրջության կազմակերպման գործընթացին, ինչպես նաև ստանալու Երևանի վերաբերյալ զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող անհրաժեշտ տեղեկատվություն:
Մանրամասն տեղեկությունների համար ցանկացողները կարող են դիմել Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժին՝ 011 514-230 հեռախոսահամարով, իսկ հայտերն ընդունվում են tourism@yerevan.am էլեկտրոնային հասցեով՝ մինչև ս.թ. նոյեմբերի 30-ը:
«Ես եմ իմ քաղաքի զբոսավարը» ծրագրի գործընկերն է «Հայ զբոսավարների գիլդիա» հասարակական կազմակերպությունը:

Отдел туризма приглашает студентов принять участие в учебной программе «Я-гид своего города»
отдел туризма мэрии Еревана объявляет о начале двухнедельной учебной программы «Я-гид своего города». В программе могут принять участие студенты, обучающиеся по специальности туризм, обслуживание, иностранные языки и интересующиеся городским туризмом и деятельностью гида.
Программа «Я-гид своего города» будет состоять из двух частей: теория и практика. На первом этапе программы участники пройдут ряд трейнингов, в ходе которых им будут преподавать лучшие специалисты сферы туризма. На втором этапе программы студентам будет предоставлена возможность поработать гидом в муниципальных музеях, принять участие в городских мероприятиях и стать гидом для посетивших наш город туристов.
Цель данной программы - предоставить возможность интересующимся сферой туризма студентам принять участие в процессе организации городского туризма, а также получить необходимую информацию о Ереване, представляющую туристический интерес.
Для получения более подробной информации желающие могут обратиться в отдел туризма мэрии Еревана по номеру 011 514-230. Заявки для участия принимаются по эл. почте tourism@yerevan.am до 30-го ноября.
Партнером программы «Я-гид своего города» является общественная организация «Гильдия армянских гидов».