Վերջին զանգի գլխավոր միջոցառումը տեղի կունենա Ազատության հրապարակում
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետը զեկուցել է, որ մայիսի 26-ի դպրոցների ավարտական դասարանների Վերջին զանգի միջոցառումների կազմակերպման ուղղությամբ արդեն իսկ տարվել են նախապատրաստական անհրաժեշտ բոլոր աշխատանքները: Նշվել է նաև, որ օրվա գլխավոր միջոցառումը` համերգային ծրագրով, տեղի է ունենալու Ազատության հրապարակում: Զեկուցվել է նաև, որ քաղաքապետարանի ենթակայության հանրակրթական դպրոցների ավարտական դասարաններում և մանկապարտեզների ավագ խմբերում շարունակվում է խիստ հսկողությունը՝ ավարտական միջոցառումների կազմակերպման նպատակով հնարավոր դրամահավաքության դեպքերը բացառելու ուղղությամբ:
Ի կատարումն Երևանի քաղաքապետի հանձնարարականի` նախորդ շաբաթ աշխատակազմի հանրակրթության և վերահսկողության վարչությունները շարունակել են Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մանկապարտեզներում մատակարարվող սննդի որակի և պահպանման պայմանների ուսումնասիրությունները: Նշվել է նաև, որ նախորդ մեկ ամսվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ նման աշխատանքներ տարվել են 147 մանկապարտեզներում: Արդյունքում խախտման դեպքեր չեն գրանցվել: Հանձնարարվել է շարունակել հսկողությունը: Զեկուցվել է նաև, որ քայլեր են ձեռնարկվում մանկապարտեզների ավարտական խմբերի երեխաներին պայուսակների և գրենական պիտույքների տրամադրման գործընթացը պատշաճ կազմակերպելու մասով:
Աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետը զեկուցել է, որ վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերի հետ համատեղ նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում մայիսի 28-ի՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվան նվիրված միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու ուղղությամբ: Նաև զեկուցվել է, որ արդեն իսկ պատրաստ է հունիսի 1-ից մայրաքաղաքում մեկնարկող «Երևանյան ամառ-2017» եռամսյա ծրագրի միջոցառումների ցանկն ու ժամանակացույցը: Այդ համատեքստում նշվել է, որ արդեն իսկ հստակեցված է հունիսի 1-ի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ միջոցառումների ժամանակացույցը: Հանձնարարվել է մասնավորապես «Երևանյան ամառ-2017» եռամսյա ծրագրի միջոցառումների ցանկն ու ժամանակացույցն առաջիկայում ներկայացնել հանրությանը:

Главное мероприятие Последнего звонка состоится на площади Азатутян
В ходе состоявшегося очередного рабочего совещания начальник управления общего образования аппарата мэрии доложила, что уже завершены все необходимые подготовительные работы к мероприятиям Последнего звонка, которые пройдут 26 мая. Было также отмечено, что главное мероприятие состоится на площади Азатутян, где пройдет праздничный концерт. По поручению мэра в выпускных классах муниципальных школ и старших группах детских садов продолжается строгий контроль с целью исключения возможных случаев сбора денег в связи с проведением выпускных мероприятий.
Согласно поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна, в муниципальных детских садах продолжается контроль за обеспечением качества поставляемых продуктов питания. В результате проведенных за прошедший месяц управлением общего образования и контрольным управлением аппарата мэрии Еревана проверок в 147 детских садах столицы не были зарегистрированы случаи нарушения сроков годности и качества пищевых продуктов. Поручено продолжить контроль. Было также доложено, что ведутся подготовительные работы по предоставлению воспитанникам выпускных групп детских садов школьных сумок и канцелярских товаров.
Начальник управления культуры и туризма доложил, что совместно с руководителями административных районов столицы ведутся работы по организации мероприятий, посвященных 28 мая-Дню Первой Республики. Было также доложено, что уже готова программа трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2017», которая в скором времени будет представлена общественности.