Հունվար-օգոստոս ամիսներին Երևանի քաղաքապետարան է ստացվել շուրջ 104 հազար դիմում և գրություն
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Սերգեյ Մակարյանը զեկուցել է, որ 2017թ. հունվարի 1-ից օգոստոսի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքապետարանի աշխատակազմը քաղաքացիներից և պետական գերատեսչություններից ստացել է 103 հազար 990 դիմում և գրություն, որից 63952-ը՝ քաղաքացիներից ստացված դիմումներն են: Աշխատակազմի քարտուղարի փոխանցմամբ այս տարվա հունվարի 1-ից մինչև օգոստոսի 31-ը մուտքագրվել է նաև «Անձամբ» նշագրված կամ առձեռն Երևանի քաղաքապետին փոխանցված 1376 նամակ:
Միևնույն ժամանակ նշվել է, որ ներկայացված դիմումներից դրական լուծում է ստացել 81 տոկոսը, 9 տոկոսը դեռևս քննարկման փուլում է, իսկ մերժված 10 տոկոս դիմումների մասով էլ զեկուցվել է, որ դրանք եղել են Երևանի քաղաքապետարանի լիազորություններից դուրս և ուղղորդվել կամ վերահասցեագրվել են իրավասու համապատասխան կառույցներին:
Զեկուցվել է նաև, որ հանրագումարի բերելով նույն ժամանակահատվածում քաղաքացիների կողմից ներկայացված դիմումները, առձեռն փոխանցված նամակները, Երևանի քաղաքապետարանի «Թեժ գիծ» ծառայության միջոցով ստացված հեռախոսազանգերը, ինչպես նաև Երևանի քաղաքապետարանում և վարչական շրջանների ղեկավարների աշխատակազմերում կազմակերպված 6370 քաղաքացիների ընդունելությունների ժամանակ բարձրացված հարցերը, ընդհանուր առմամբ տրվել է 83221 հանձնարարական: Նշվել է, որ ստացված դիմում-գրությունների մասով տրված հանձնարարականների կատարման համար սահմանված ժամկետների խախտում չի արձանագրվել:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է մշտական հսկողության տակ պահել գործընթացն ու հատուկ ուշադրություն դարձնել քաղաքացիներից ստացված դիմումներին տրվող պատասխանների ընթացքին:

За период с января по август в мэрии Еревана получено около 104 тысяч заявлений и писем
В ходе рабочего совещания в мэрии Еревана,которое вел мэр Тарон Маргарян, секретарь аппарата мэрии Сергей Макарян доложил, что за период с 1-го января по 31-е августа 2017 года в аппарате мэрии получено 103 тысячи 990 заявлений и писем от граждан и государственных ведомств, 63952 из которых-заявления, полученные от граждан. Секретарь аппарата сообщил, что за указанный период было получено и передано мэру 1376 писем с пометкой  «Лично».
В то же время было отмечено, что 81 % представленных заявлений получили положительное решение, 9% находятся на стадии обсуждения, а по части 10% заявлений, получивших отказ было доложено, что они находились вне ведения мэрии Еревана и были переадресованы в соответствующие компетентные органы. Доложено также, что обобщая заявления, полученные от граждан, непосредственно врученные письма, телефонные звонки, полученные посредством служб «горячих линий», а также проблемы, поднятые во время приемов 6370 граждан, организованных в аппаратах административных районов, было дано 83221 поручение. Было отмечено, что по части сроков, установленных для выполнения данных поручений, нарушений не зафиксировано, Мэр Тарон Маргарян поручил держать процесс под постоянным контролем.