Ապրիլի 24-ին` ժամը 08:30-ից մինչև 22:00-ն, կկազմակերպվի այցելուների անվճար տեղափոխումը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
20.04.2022
Երևանի քաղաքապետի 2022թ. ապրիլի 12-ի` «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն, 2022թ. ապրիլի 24-ին` Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրը, ժամը 08:30-ից 22:00-ն կկազմակերպվի այցելուների անվճար տեղափոխումը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հետևյալ երթուղիներով.
հ.1 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ – Աթենքի փողոց – Հաղթանակի կամուրջ - Արգիշտիի – Իտալիայի - Խորենացու - Ագաթանգեղոսի փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան,
հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի – Գր.Լուսավորչի – Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ,
հ.2 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ – Ծիծեռնակաբերդի խճ.- Լենինգրադյան - Կիևյան փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան,

24-го апреля с 08:30 то 22:00 будет организована бесплатная перевозкa пассажиров к мемориальному комплексу Цицернакаберд
По решению мэра Еревана «Об организации мероприятия, посвященного памяти жертв Геноцида армян» от 12-го апреля 2022г., 24-го апреля с 08:30 до 22:00 будет организована перевозка желающих посетить памятник. Автобусы будут следовать по следующим маршрутам:
Маршрут N 1 – Стадион «Раздан» – ул. Атенки – мост Победы – ул.Аргишти – ул.Италии – ул.Хоренаци –ул. Агатангехоса – станция метро «Зоравар Андраник»; обратно – ул. Агатангехоса – ул.Григора Лусаворича – мост Победы- ул. Атенки – стадион «Раздан»
Маршрут N 2 –Стадион «Раздан» – Цицернакабердское шоссе – ул.Ленинградян – ул.Киевян - станция метро «Барекамутюн»; обратно- по тому же маршруту.