«Արարատ 73» լեգենդար թիմի անդամ Սուրեն Մարտիրոսյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
26.04.2019Ծննդյան 70-ամյակի առթիվ, հայկական ֆուտբոլի կայացման և զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար «Արարատ 73» լեգենդար թիմի անդամ, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ֆուտբոլիստ, ԽՍՀՄ չեմպիոն, ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Սուրեն Մարտիրոսյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով: Շնորհավորելով ծննդյան տարեդարձի առթիվ՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանն առողջություն ու երկար տարիների կյանք է մաղթել սպորտի վարպետին:
«Ինձ համար «Արարատ 73»-ի հաղթանակը շատ կարևոր էր, որովհետև այն թիմային հաղթանակ էր: Պետության կայացման այս փուլում, առավել քան երբեք, շատ կարևոր է համախմբվել թիմային գաղափարի շուրջ: Մեր ժողովուրդը վառ անհատականություններ է տվել, և դուք ձեր օրինակով շատ մարդկանց եք ոգևորելու ապացուցել, որ թիմային հաղթանակներ լինում են»,- նշել է քաղաքապետը:

Член легендарной команды «Арарат-73» Сурен Мартиросян награжден Золотой медалью мэра Еревана
По случаю 70-летия со дня рождения, за значительный вклад в становление и развитие армянского футбола, член легендарной команды «Арарат-73», мастер спорта международного класса, чемпион СССР, мастер спорта СССР Сурен Мартиросян награжден Золотой медалью мэра Еревана.
Поздравив мастера спорта с днем рождения, мэр Айк Марутян пожелал ему здоровья и долгих лет жизни.
«Победа «Арарат-73» была очень важна для меня, поскольку это была командная победа. На данном этапе становления государства, как никогда, очень важно объединиться вокруг единой идеи. Наш народ подарил миру ярких личностей, и Вы вашим примером вдохновили многих людей, тем самым доказав, что бывают командные победы»,-отметил мэр столицы.