Այցելություն Ստեփանակերտի դպրոցներ և նուհեր
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակության ԼՂՀ կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում Ստեփանակերտում գտնվող Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանն այցելել է Արցախի մայրաքաղաքի Ավ. Իսահակյանի անվան թիվ 10 միջնակարգ դպրոց, Ե. Չարենցի անվան թիվ 7 և Մ. Մաշտոցի անվան թիվ 4 հիմնական դպրոցներ, ինչպես նաև հ.1 և հ.3 մանկապարտեզներ:
Երևանցի հյուրերին դպրոցականներն ու փոքրիկ արցախցիները դիմավորել են համերգ-ողջույնով: Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչները դպրոցների տնօրենների հետ քննարկել են համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը, այնպես նաև՝ 2017թ. նախատեսված միջոցառումները, իսկ նուհերում ներկայացվել են կրթադաստիարակչական գործընթացի կազմակերպման մոտեցումները:
Ստեփանակերտի վերոնշյալ մանկապարտեզներին և դպրոցներին Երևանի քաղաքապետարանի կողմից նվիրաբերվել են համակարգիչներ, մեթոդական գրականություն, երեխաների տրամաբանությունը զարգացնելու համար նախատեսված խաղեր, գրենական պիտույքներ:

Визит в школы и детские сады Степанакерта
В ходе официального визита в НКР делегации, во главе с мэром Тароном Маргаряном, начальник управления общего образования аппарата мэрии Еревана Гаяне Согомонян в сопровождении арцахских коллег посетила среднюю школу №10 имени Ав. Исаакяна, основные школы №7 имени Е. Чаренца и №4 имени М. Маштоца, а также детские сады №1 и №3 Степанакерта. Школьники и маленькие арцахцы встретили ереванских гостей концертным приветствием.
Представители мэрии Еревана вместе со своими коллегами обсудили текущие программы сотрудничества и мероприятия, намеченные на 2017 год. В детских садах были обсуждены вопросы, связанные с дошкольным образованием, а также подходы к организации образовательного процесса.
Во время визита вышеупомянутым школам и детским садам Степанакерта были подарены учебно-методическая литература, компьютеры, игры, предназначенные для развития логики у детей, школьные принадлежности.