«Երևան Սիթի Տուր» -ի շրջանակում կգործի նոր՝ «Գիշերային Երևան» երթուղին
Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը, կարևորելով բազմաթիվ զբոսաշրջիկների և մեր համաքաղաքացիների դիտարկումները, «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի շրջանակում մշակել է նոր երթուղի:
Օգոստոսի 25-ից ամենօրյա կանոնավոր երթուղիներից բացի Հանրապետության հրապարակից կմեկնարկի «Երևան Սիթի Տուր»-ի «Գիշերային Երևան» խորագրով նոր երթուղին։ 45 րոպե տևողությամբ այդ երթուղով մայրաքաղաքի բնակիչները և հյուրերը հնարավորություն կունենան վայելելու երեկոյան Երևանը, մասնակիցը դառնալու Հանրապետության հրապարակի երգող շատրվանների նոր երաժշտական ծրագրի, ինչպես նաև շրջելու մայրաքաղաքի յուրօրինակ տեսարժան վայրերում և բարձունքից վայելելու երևանյան համայնապատկերը:
Ծրագիրը գործելու է ուրբաթ, շաբաթ և կիրակի օրերին:
Երթուղին նախատեսված է ժամը 20։30-21։15-ը:
Երթուղու մեկնարկը և ավարտը՝ Հանրապետության հրապարակ։
Լրատվամիջոցներին և զբոսաշրջային ոլորտի ներկայացուցիչներին սիրով հրավիրում ենք օգոստոսի 25-ին՝ ժ. 20։30-ին մասնակցելու «Գիշերային Երևան» ծրագրի մեկնարկին:

В рамках программы «Ереван Сити Тур» будет действовать новый маршрут «Ночной Ереван»
Отдел туризма аппарата мэрии Еревана, учитывая пожелания многочисленных туристов и наших сограждан, в рамках официальной программы городского туристического маршрута «Ереван Сити Тур» разработала новый маршрут.
С 25-го августа ежедневно помимо регулярных маршрутов от площади Республики, будет действовать новый маршрут «Ереван Сити Тура» - «Ночной Ереван». Длительность маршрута 45 минут. За это время жители и гости столицы получат возможность увидеть вечерний Ереван, стать участниками новой музыкальной программы поющих фонтанов площади Республики, а также объехать уникальные достопримечательности столицы и насладиться ереванской панорамой.
Программа будет действовать по пятницам, субботам и воскресеньям.
Маршрут намечен с 20։30 до 21։15.
Начало и конец маршрута-площадь Республики.
25-го августа в 20։30 приглашаем представителей СМИ и сферы туризма стать первыми участниками программы «Ночной Ереван».
Для получения более подробной информации звоните в отдел туризма мэрии Еревана по номеру (011) 514-230.