Երևանը պատրաստակամ է փոխգործակցել. հանդիպում չինական պատվիրակության հետ
Փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանը հանդիպել է «WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովին մասնակցելու նպատակով Երևանում գտնվող չինական Ծիաոճոու քաղաքի պատվիրակության անդամների հետ:
Ողջունելով հյուրերին և ներկայացնելով Երևանի առկա հիմախնդիրներն ու զարգացման տեսլականը՝ Հայկ Սարգսյանը նշել է, որ քաղաքապետարանը կարևորում է տարբեր քաղաքների հետ համագործակցությունն ու ներդրումային ծրագրերի իրագործումը: Փոխքաղաքապետը նաև ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքային իշխանությունը բաց և պատրաստակամ է քննարկելու փոխգործակցային տարբեր առաջարկներ:
Ծիաոճոուի քաղաքապետի տեղակալ Լի Պաոշուայը, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար, նշել է, որ իրենք հետաքրքրված են քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում համագործակցության հնարավորություններով:
Կողմերը պայմանավորվել են հետագայում առավել մանրամասնորեն քննարկել գործակցության հնարավոր ուղղությունները:

Ереван готов к сотрудничеству: состоялась встреча с китайской делегацией
Заместитель мэра Еревана Айк Саргсян встретился с членами делегации китайского города Цзиньчжоу, прибывшими в Ереван для участия во Всемирном конгрессе информационных технологий WCIT-2019.
Поприветствовав гостей и представив им основные проблемы и концепцию развития Еревана, Айк Саргсян отметил, что мэрия придает особую важность сотрудничеству с различными городами и реализации инвестиционных программ. Вице-мэр подчеркнул также, что городские власти Еревана готовы обсудить предложения по развитию сотрудничеству.
Выразив благодарность за встречу, заместитель мэра города Цзиньчжоу Ли Паошуай отметил, что они заинтересованы в поиске возможностей для сотрудничества в различных сферах городского хозяйства.