Երևանի 2020թ. բյուջեի և զարգացման ծրագրերի նախագծերը կներկայացվեն ավագանու քննարկմանը
Երևանի զարգացման հնգամյա և 2020թ. ծրագրերի, բյուջեի, տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, ինչպես նաև արտոնությունների մասին ավագանու որոշման նախագծերը կներկայացվեն ավագանու առաջիկա քննարկմանը:
Քաղաքապետի տեղակալ Հայկ Սարգսյանը քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստին նախ ներկայացրել է հանրային քննարկումների արդյունքները: Նշվել է, որ նոյեմբերի 27-ին կազմակերպվել են հանրային բաց լսումներ, որին մասնակցել են հասարակական կառույցների ներկայացուցիչներ, բնակիչներ: Քաղաքապետարանը նախագծերի մասին հարցեր ու մի շարք առաջարկներ է ստացել նաև գրավոր: Հանդիպման ընթացքում փոխքաղաքապետը, պատասխանելով խորհրդի անդամների հարցադրումներին, նշել է, որ կոմունալ ոլորտին առնչվող որոշ առաջարկներ կներառվեն հաջորդ կամ 2021թ. ծրագրերում:

Проекты бюджета Еревана на 2020г. и программ развития будут представлены на обсуждение Совета старейшин
05.12.2019
Проекты решений о пятилетней программе развития Еревана и программе на 2020г․, а также проекты решений о бюджете, размерах местных пошлин на 2020г. будут представлены на обсуждение Совета старейшин.
В ходе заседания совета по управлению пятилетней программой развития и годовым бюджетом города заместитель мэра Айк Саргсян представил результаты общественных обсуждений. Было отмечено, что 27-го ноября прошли открытые общественные слушания, в которых приняли участие представители общественных организаций и жители столицы. Ряд предложений мэрия получила в письменном виде.
В ходе заседания заместитель мэра отметил, что предложения, касающиеся сферы жилищно-коммунального хозяйства, будут включены в программы 2020 или 2021гг.