Երևանի ավագանու որոշմամբ նշանակվել են Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալն ու քաղաքապետի տեղակալները
Երևանի ավագանին հունիսի 16-ին գումարած արտահերթ նիստում, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, առաջնորդվելով «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 48-րդ հոդվածի 3-րդ և 4-րդ մասերով` քվեարկության համար գրանցված ավագանու 62 անդամների 45 կողմ, 12 ձեռնպահ և 5 դեմ ձայներով Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ է նշանակել Կամո Արեյանին:
Նույն օրենքի 3-րդ մասի համաձայն, ձայների 57 կողմ և 5 դեմ հարաբերակցությամբ քաղաքապետի տեղակալ է նշանակվել Վահե Նիկոյանը:
Այնուհետև ավագանու ձայների 45 կողմ, 11 ձեռնպահ և 5 դեմ հարաբերակցությամբ քաղաքապետի տեղակալ է նշանակվել Դավիթ Օհանյանը:
Երևանի ավագանին 45 կողմ, 12 ձեռնպահ և 5 դեմ ձայներով էլ հաստատել է Արամ Սուքիասյանին Երևանի քաղաքապետի տեղակալ նշանակելու մասին որոշումը:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, շնորհավորելով քաղաքապետի առաջին տեղակալին և տեղակալներին, մաղթել է նրանց բեղմնավոր աշխատանք:

По решению Совета старейшин назначены первый заместитель и заместители мэра Еревана
Совет старейшин Еревана во время внеочередного заседания, созванного 16 июня, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, руководствуясь 3 и 4 частями статьи 48 закона РА «О местном самоуправлении города Еревана», из зарегистрированных 62 членов Совета старейшин 45 голосами «за», 5 «против» и при 12 воздержавшихся первым заместителем мэра Еревана назначил Камо Ареяна.
Согласно части 3 того же закона 57 голосами «за» и 5 «против» заместителем мэра Еревана назначен Ваге Никоян.
Совет старейшин Еревана соотношением голосов 45 «за», 5 «против», 11 «воздержавшихся» заместителем мэра Еревана назначил Давида Оганян.
Соотношением голосов 45 «за», 5 «против», 12 «воздержавшихся» Совет старейшин Еревана одобрил также решение о назначении Арама Сукиасяна заместителем мэра Еревана.
Мэр Еревана Тарон Маргарян поздравив первого заместителя мэра и заместителей, пожелал им плодотворной работы.