Երևանի և Նիցցայի 15-ամյա գործակցությունը նոր հիմքերի վրա կդրվի
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է Նիցցայի փոխքաղաքապետ Գաել Նոֆրիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Սարգսյանը նախ և առաջ շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային՝ Ադրբեջանի ագրեսիվ ռազմական գործողությունների հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակին բոլոր մակարդակներով հասցեական գնահատականներ տալու համար:
Անդրադառնալով երկուստեք հարաբերություններին՝ Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է ֆրանսիական գործընկեր քաղաքների հետ գործակցության ընդլայնումը, և ընդգծել, որ պատրաստ է քննարկել ցանկացած առաջարկ՝ Նիցցայի հետ ևս առարկայական ծրագրեր իրականացնելու առնչությամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Գաել Նոֆրին Երևանի քաղաքապետին է փոխանցել Նիցցայի քաղաքապետ Քրիստիան Էստրոզիի աջակցությունը՝ ընդգծելով, որ այս օրերին Հայաստան իրենց այցը ևս վկայում է բարեկամ երկրի կողքին լինելու և սատարելու մասին:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը նախանշել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այն ուղղությունները, որոնք նոր թափ կհաղորդեն երկու քաղաքների 15-ամյա գործակցությանը:

15-летнее сотрудничество между Ереваном и Ниццей перейдет на новый уровень
Приветствуя гостей, мэр Саргсян выразил благодарность дружественной Франции за адресную оценку на всех уровнях ситуации, возникшей в Армении в результате агрессии, развязанной Азербайджаном.
Касаясь двухсторонних связей, мэр Еревана отметил, что Ереван придают большую важность расширению сотрудничества с французскими городами-партнерами и подчеркнул, что городские власти готовы обсудить любые предложения, относящиеся к развитию взаимодействия с Ниццей.
Поблагодарив за теплый прием, Гаэль Нофри передал слова поддержки мэра Ниццы Кристиана Эстрози, подчеркнув, что их визит в Армению в эти дни свидетельствует о солидарности с дружественной страной и готовности быть рядом с ее народом.
В ходе встречи стороны наметили направления, представляющие взаимный интерес, развитие сотрудничества в которых даст новый импульс 15-летнему сотрудничеству между двумя городами.