Երևանի հ. 126 մանկապարտեզը հիմնանորոգումից հետո իր դռներն է բացել շուրջ 350 սաների առջև
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Երևանի հ. 126 մանկապարտեզի վերաբացման արարողությանը: Հիմնանորոգումից հետո նախակրթարանն իր դռներն է բացել շուրջ 350 փոքրիկների առջև: Մանկապարտեզի սաներն իրենց երաժշտական կատարումներով յուրօրինակ շնորհակալություն են հայտնել բոլոր այն մարդկանց, ովքեր ներդրում են ունեցել նախակրթարանի հիմնանորոգման գործում: Մանկապարտեզի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետին և տիկին Ռիտա Սարգսյանին:
Նախակրթարանի հիմնանորոգման ծրագիրն իրականացվել է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի աջակցությամբ՝ «Լույս» մշակութային, գիտական, կրթական հիմնադրամի և «Բիայնա» սոցիալ-մշակութային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ: Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ էլ անհրաժեշտ նոր գույքով են կահավորվել խմբասենյակները, խոհանոցը, դահլիճներն ու աշխատանքային մյուս սենյակները: Մանկապարտեզի բակը նույնպես բարեկարգվել և կահավորվել է մանկական ժամանակակից խաղերով:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ միասին շրջել է մանկապարտեզում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին: Պատասխանատուները նշել են, որ ծրագրի շրջանակում փոքրիկների կրթության ու դաստիարակության համար ստեղծվել են անհրաժեշտ բոլոր պայմանները:

После капитального ремонта ереванский детский сад №126 открыл свои двери перед 350 воспитанниками
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян присутствовали на церемонии открытия отремонтированного столичного детского сада №126. После ремонтных работ детский сад открыл свои двери перед 350 воспитанниками.
Честь торжественного открытия детского сада была предоставлена мэру Еревана и первой леди Рите Саргсян.
Программа по капитальному ремонту дошкольного учреждения осуществлена при содействии первой леди РА, за счет средств образовательного, научного, культурного фонда «Луйс» и социально-культурного фонда «Биайна». При содействии мэрии Еревана полностью оборудованы комнаты, актовый зал и кухня. Двор детского сада также благоустроен и оборудован современными детскими играми.
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первой леди РА Ритой Саргсян обошел здание и ознакомился с проделанной работой. Ответственные лица отметили, что в рамках программы для обучения и воспитания детей созданы все необходимые условия.