Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Ամմանի կառավարիչ Օմար Էլ Լոուզիի հետ
21.10.2018Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2800» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Ամման քաղաքի կառավարիչ Օմար Էլ Լոուզիի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու համար և նկատել, որ մայրաքաղաքի օրվան նվիրված տոնակատարությունը ևս մեկ հրաշալի հնարավորություն է Երևանի քույր և գործընկեր քաղաքների հետ հանդիպելու, ինչպես նաև վայելելու քաղաքի տոնական մթնոլորտը:
«Երկու քաղաքների միջև արդյունավետ համագործակցություն ծավալելու առումով այսօր իսկապես մեծ ներուժ կա, և պետք է ընդգծեմ, որ մենք պատրաստակամ ենք Ամմանի հետ բարեկամական և գործընկերային հարաբերություններն ընդլայնելու հարցում: Վստահ եմ, որ կան բազմաթիվ կոնկրետ ծրագրեր, որոնց շրջանակներում հնարավոր է իրականացնել արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցություն»,- նշել է Հայկ Մարությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորելով Հայկ Մարությանին Ամմանի քաղաքապետի, քաղաքի բնակիչների և իր անունից Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ՝ Օմար Էլ Լոուզին առանձնակի կարևորել է երկու մայրաքաղաքների միջև համագործակցության ընդլայնմանը միտված Երևանի քաղաքապետի պատրաստակամությունը և ընդգծել, որ սա ևս մեկ հրաշալի առիթ է՝ նախանշելու առաջիկա անելիքները:
«Պարոն քաղաքապետ, համոզված եմ, որ մենք կամրապնդենք ու կզարգացնենք փոխգործակցությունը: Մեզ համար իսկապես կարևոր է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում գործընկերային հարաբերություններ ծավալելն ու հաջողված փորձի փոխանակումը»,- նշել է Օմար Էլ Լոուզին:
Հանդիպման ավարտին քաղաքապետ Հայկ Մարությանն իր շնորհակալությունն է փոխանցել Ամմանի գործընկերոջը՝ շնորհավորանքների համար:

Мэр Еревана Айк Марутян встретился с мудиром города Амман Омаром аль-Лоузи
Мэр Еревана Айк Марутян встретился с мудиром города Амман Омаром аль-Лоузи, прибывшим в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2800». Поприветствовав гостя, мэр выразил благодарность за визит и отметил, что приуроченное ко дню столицы празднество является еще одной прекрасной возможностью, чтобы встретиться с городами-партнерами и городами-побратимами Еревана и насладиться праздничной атмосферой города.
«Сегодня существует большой потенциал в плане эффективного сотрудничества между двумя городами, и должен заметить, что мы готовы расширять дружеские и партнерские отношения с Амманом. Уверен, что в рамках конкретных программ можно реализовать эффективное и взаимовыгодное сотрудничество»,-отметил Айк Марутян.
Выразив благодарность за теплый прием и поздравив Айка Марутяна от имени мэра и жителей Аммана по случаю избрания на пост мэра Еревана, Омаром аль-Лоузи придал особую важность готовности мэра Еревана расширить сотрудничество между двумя столицами.
«Господин мэр, я убежден, что мы и впредь будем укреплять и развивать взаимодействие. Для нас действительно очень важны развитие деловых отношений и обмен успешным опытом в сферах, представляющих двухсторонний интерес»,-отметил Омар аль-Лоузи.