Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջան և աշխատակազմին ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Դավիթ Կարապետյանին: Երևանի քաղաքապետը հատկանշել է հիմնական այն ոլորտները, որոնց ուղղությամբ անհրաժեշտ է ձեռնարկել հստակ քայլեր: Անդրադառնալով «Սանիթեք» ընկերության կողմից իրականացվող աղբահանության և սանմաքրման աշխատանքներին՝ Հայկ Մարությանն անբավարար է գնահատել աշխատանքն ու նշել, որ այս ուղղությամբ պետք է վերանայվի ընկերության աշխատանքների կազմակերպման մեխանիզմը և շատ ավելի խստացվի վերահսկողությունը:
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը բարձր է գնահատել այն աշխատանքը, որն այս տարիների ընթացքում մեծ ջանասիրությամբ կատարվել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Ալեքսանյանի և աշխատակազմի կողմից, ու համոզմունք հայտնել, որ վարչական շրջանի նոր ղեկավարի հետ միասին թիմը շարունակելու է իրականացնել նոր ծրագրեր՝ վարչական շրջանի շարունակական զարգացումն ապահովելու համար:
«Ինձ համար չկա ոչ մի տարբերություն վարչական շրջանների միջև: Ես հենց սկզբից հայտարարել եմ, որ Երևանը միայն կենտրոնը չի, մեր մոտեցումը մնում է նույնը: Բոլոր վարչական շրջանները պետք է զուգահեռ զարգանան, բոլոր վարչական շրջանների բնակիչները պետք է իմանան, որ իրենք բոլորն էլ ուշադրության կենտրոնում են»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Հայկ Մարությանը շնորհավորել է Դավիթ Կարապետյանին Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:

Мэр Еревана Айк Марутян представил аппарату административного района Малатия-Себастия нового руководителя
Мэр Айк Марутян посетил административный район Малатия-Себастия, где представил аппарату нового руководителя административного района Давида Карапетяна. Мэр Еревана указал на те основные сферы, в которых должны быть предприняты конкретные шаги. Коснувшись работ по вывозу мусора и санитарной очистке, осуществляемых компанией «Санитек», Айк Марутян выразил недовольство, отметив, что в этом направлении должен быть ужесточен контроль и рассмотрен механизм организации работ компании.
Мэр Айк Марутян высоко оценил работу, проделанную бывшим руководителемм административного района Малатия-Себастия Артаком Алексаняном и выразил убежденность в том, что сотрудники аппарата вместе с новым руководителем продолжат реализацию новых программ для обеспечения дальнейшего развития административного района.
«Для меня нет разницы между административными районами. С самого начала я говорил, что Ереван - это не только центр, и наш подход в этом вопросе остается тем же. Все административные районы должны развиваться параллельно, а их жители должны знать, что находятся в центре нашего внимания»,-подчеркнул мэр.
Поздравив Давида Карапетяна по случаю назначения на пост главы административного района Малатия-Себастия, Айк Марутян пожелал ему продуктивной деятельности.