Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ֆրանսիայի Մարսել, Լիոն և Փարիզ քաղաքներ
27.06.2022
Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի, Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեի և Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հրավերներով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ից հուլիսի 7-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանի գործընկեր քաղաքներում:
Այցերի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը կմասնակցի Երևան-Մարսել գործակցության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, Լիոնում անցկացվող հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված համագործակցության չորրորդ համաժողովին, Աբիջանում կայանալիք կլիմայի հարցերով գագաթնաժողովին, հանդիպումներ կունենա Մարսելի, Լիոնի և Փարիզի գործընկերների հետ:

Делегация во главе с мэром Еревана Грачьей Саргсяном отправилась в Марсель, Лион и Париж
По приглашению мэра Марселя Бенуа Паяна, мэра Лиона Грегори Дусе и мэра Парижа Анн Идальго делегация во главе с мэром Еревана Грачьей Саргсяном будет находиться с официальным визитом в городах-партнерах Еревана с 26-го июня по 7-е июля.
Во время визита мэр Еревана примет участие в мероприятиях, посвященных 30-летию сотрудничства между Ереваном и Марселем, в Форуме французского децентрализованного сотрудничества, в Международном саммите мэров по вопросам климата, который пройдет в Абиджане (Кот д'Ивуар). Запланированы также встречи с марсельскими, лионскими и парижскими коллегами.