Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը հանդիպել է Թբիլիսիի քաղաքապետի հետ
Պաշտոնական այցով Վրաստանի մայրաքաղաքում գտնվող Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հետ: Պատվիրակության կազմում են Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Միքայել Մանրիկյանը և «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը:
Ողջունելով երևանյան պատվիրակության անդամներին՝ Թբիլիսիի քաղաքապետը նկատել է, որ այցը ևս մեկ հնարավորություն է՝ նախանշելու առաջիկա անելիքներն ու քննարկելու նոր ծրագրեր: Կարևորելով երկու քույր քաղաքների միջև ձևավորված ջերմ հարաբերությունները՝ Կախա Կալաձեն առաջարկել է Երևանում անցկացնել Թբիլիսիի օրեր և Թբիլիսիում՝ Երևանի:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ջերմ ընդունելության համար՝ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալն իր հերթին նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է տարբեր ոլորտներում Թբիլիսիի հետ գործակցության խորացումը: Լևոն Հովհաննիսյանը նաև նկատել է, որ երկու մայրաքաղաքներում մշակութային օրերի անցկացումը նոր որակ կհաղորդի ինչպես բարեկամական, այնպես էլ գործընկերային կապերին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են այն ոլորտներին, որոնց շրջանակում կարող են ծավալել փոխշահավետ և արդյունավետ գործակցություն՝ ի շահ երկու մայրաքաղաքների բնակիչների:

Делегация мэрии Еревана встретилась с мэром Тбилиси
Делегация мэрии Еревана во главе с первым заместителем мэра Еревана Левоном Оганнисяном находится в столице Грузии с официальным визитом. Сегодня члены делегации встретились с мэром Тбилиси Кахой Каладзе. В состав делегации вошли руководители фракций Совета старейшин Еревана: от фракции «Мой шаг» – Армен Галджян, от фракции «Процветающая Армения» – Микаэл Манрикян и от фракции «Луйс» – Давид Хажакян.
Приветствуя членов ереванской делегации, мэр Тбилиси отметил, что визит дает еще одну возможность наметить дальнейшие действия и обсудить новые программы. Г-н Каладзе подчеркнул дружественные отношения, сформировавшиеся между двумя столицами, и предложил провести дни Тбилиси в Ереване и дни Еревана – в Тбилиси.
Выразив благодарность за приглашение и теплый прием, первый заместитель мэра Еревана подчеркнул, что Ереван придает важное значение расширению сотрудничества в разных сферах с Тбилиси. Левон Оганнисян также отметил, что проведение культурных дней в двух столицах придаст новый стимул дружбе и партнертву между городами.
В ходе встречи стороны выделили сферы, в которых возможно развивать взаимовыгодное и эффективное сотрудничество во благо жителей двух столиц.