Երևանի քաղաքապետարանն ու Ասիական զարգացման բանկը կընդլայնեն գործակցության շրջանակը
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիի հետ: Խոսելով համատեղ իրականացվող ծրագրերի մասին՝ կողմերը նախանշել են առաջիկա անելիքները:
Մասնավորապես անդրադարձ է եղել Ջրվեժի ավտոբուսային հավաքակայանին, որտեղ նախատեսվում է կառուցել գազի և դիզելային վառելիքի լիցքավորման կայան, ավտոբուսների լվացման կայան, ինչպես նաև տեղադրել նոր ասֆալտբետոնե ծածկ՝ ավտոբուսների բացօթյա կայանման համար: Համայնքը դիտարկում է նաև նոր դեպոյի կառուցում՝ ձեռք բերվող նոր ավտոբուսներն սպասարկելու համար, ինչպես նաև օդանավակայան տանող այլընտրանքային ճանապարհի կառուցում ու Շիրակի փողոցի երթևեկության բեռնաթափման հնարավորություն:
Քաղաքապետ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել գործակցությունը՝ ընդգրկելով քաղաքային տնտեսության նոր ոլորտներ:
Պաոլո Սպանտիգատին իր հերթին նշել է, որ բանկը պատրաստակամ է լինել քաղաքապետարանի գործընկերն ու աջակիցը՝ մասնակցելով Երևանն ապրելու համար ավելի հարմար դարձնելու նոր ծրագրերին:

Мэрия Еревана и Азиатский банк развития расширяют сотрудничество
Мэр Еревана Грачья Саргсян встретился с руководителем армянского представительства АБР Паоло Спантигатти. Коснувшись совместных программ, стороны также наметили дальнейшие действия.
В частности, было обсуждено строительство автобусной станции,где планируется строительство дизельной и газовой заправочной станции, моечная для автобусов, а также установка асфальто-бетонного навеса для открытой стоянки автобусов. Община рассматривает постройку нового депо для автобусов, которые запланировано приобрести, а также строительство альтернативной дороги в аэропорт и возможность разгрузки движения на ул.Ширака. Мэр Саргсян выразил готовность продолжить сотрудничество, охватывая новые сферы городской экономики
Паоло Спантигатти, в свою очередь, подчеркнул готовность банка оказывать содействие мэрии путем участия в программах, направленных на развитие Еревана.