«Երևանյան ամառ 2018». օգոստոսի 4-ին Հյուսիսային պողոտայում տեղի կունենա «Երևան ՏԱՐԱԶֆեստ» 4-րդ փառատոնը
օգոստոսի 4-ին, ժամը 18:00-ին Հյուսիսային պողոտայում Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանյան ամառ 2018» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակում տեղի կունենա արդեն ավանդական դարձած «Երևան ՏԱՐԱԶֆեստ» 4-րդ փառատոնը:
Ինչպես և նախորդ տարիներին, փառատոնը բաղկացած է երկու հատվածից: Առաջին հատվածը ցուցահանդես-տոնավաճառն է, որի շրջանակում թվով 18 տաղավարներում կներկայացվեն տարազներ, զարդանախշեր, գորգեր, տիկնիկներ և հայկական ավանդական տարրեր պարունակող այլ նմուշներ: Առանձին տաղավարներով կներկայանան նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպանատներ և ազգային փոքրամասնությունների մշակութային կենտրոններ: Հանդիսատեսի համար ելույթ կունենան «Տարոնցիներ» ազգագրական երգի-պարի համույթը և «Միլեն» պարային համույթը: Երկրորդ հատվածում իրենց արդի հավաքածուները կներկայացնեն դիզայներներ Լիլիթ Մելիքյանը, Գևորգ Շադոյանը և Սվետլանա Հակոբյանը:
Սիրով հրավիրում ենք բոլորիդ՝ մասնակցելու «Երևան ՏԱՐԱԶֆեստ» 4-րդ փառատոնին:

«Ереванское лето 2018»: 4-го августа на Северном проспекте состоится 4-й фестиваль «Ереван ТАРАЗфест»
4-го августа, в 18:00 на Северном проспекте, в рамках программы трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2018», состоится ставший традиционным 4-й фестиваль «Ереван ТАРАЗфест».
Как и в предыдущие годы, фестиваль состоит из двух частей.
В первой части фестиваля пройдет выставка-ярмарка, в рамках которой в 18-и павильонах будут представлены таразы (национальные костюмы), украшения, ковры, куклы и другие предметы, содержащие традиционные армянские элементы. В отдельных павильонах будут представлены также аккредитованные в РА посольства и культурные центры национальных меньшинств. Для зрителей выступят этнографический ансамбль песни и танца «Таронцинер» и танцевальный ансамбль «Милен». Во второй части фестиваля свои современные коллекции представят дизайнеры Лилит Меликян, Геворг Шадоян и Светлана Акопян.