Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին:
Հայկ Մարությանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ հայ-ֆիննական հարաբերությունները բարձր մակարդակի են մի շարք ոլորտներում: Երևան համայնքը երեք ծրագրով աջակցություն է ստանում էներգաարդյունավետության ոլորտում ԵՄ Արևելյան գործընկերության հիմնադրամից (E5P): Ծրագրին աջակցում է նաև Ֆինլանդիայի կառավարությունը:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել շփումները՝ Երևանի և Ֆինլանդիայի քաղաքների միջև համագործակցությունը զարգացնելու նպատակով:

Айк Марутян принял посла Финляндии в Армении
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Финляндия в Республике Армения г-жу Кирсти Наринен.
Айк Марутян подчеркнул высокий уровень армяно-финских отношений в ряде сфер. Ереванская община пользуется тремя программами поддержки в области энергоэффективности от фонда Стран восточного партнерства (E5P). Программа поддерживается правительством Финландии.
Стороны выразили готовность продолжать взаимодействие с целью развития сотрудничества между Ереваном и городами Финляндии.