Հայկ Մարությանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսին:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են հայ-նիդերլանդական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ փոխադարձ պատրաստակամություն հայտնելով նպաստել դրանց զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Քաղաքապետ Մարությանը ներկայացրել է Երևանում քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ վերջին շրջանում իրականացվող աշխատանքը՝ նկատելով, որ բարեփոխումների ընթացքում զգալիորեն հաշվի է առնվում եվրոպական զարգացած քաղաքների փորձը: Դեսպան Սխերմերսն իր հերթին մատնանշել է քաղաքային զարգացման մի շարք ոլորտներում նիդերլանդական քաղաքների հետ փորձի փոխանակման հնարավորությունները:

Айк Марутян принял посла Нидерландов в РА
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в Республике Армения г-на Нико Схермерса.
Собеседники подчеркнули высокий уровень отношений между Арменией и Нидерландами и выразили взаимную готовность способствовать развитию и расширению взаимодействия.
Мэр Марутян представил шаги, предпринятые в последнее время в направлении развития городских инфраструктур Еревана, подчеркнув, что в ходе осуществления программ по благоустройству они старались учитывать опыт развитых европейских городов. Посол Схермерс в свою очередь отметил возможность обмена опытом в ряде сфер городского хозяйства с нидерландскими городами.