Հուլիսի 16-ին Կարապի լճի հարակից տարածքում կանցկացվի «Ձմերուկի» 4-րդ փառատոնը
«Երևանյան ամառ 2016» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակում հուլիսի 16-ին` ժամը 18.00-ից Կարապի լճում կմեկնարկի «Ձմերուկի» ամենամյա դարձած արդեն 4-րդ փառատոնը:
Ձմերուկի սիրահարներից բացի, միջոցառումը համախմբելու է քարվինգի մասնագետներին. փառատոնին մասնակից ընկերությունները կառաջարկեն ձմերուկի մատուցման ու ձևավորման յուրօրինակ տարբերակներ, որոնցից լավագույնների հեղինակները կպարգևատրվեն:
Փառատոնը կուղեկցվի հայտնի ու սիրված երգիչ-երգչուհիների մասնակցությամբ համերգային ծրագրով: Մեր համաքաղաքացիներին ու մայրաքաղաքի հյուրերի համար կկազմակերպվի նաև ձմերուկի հյուրասիրություն՝շոու բիզնեսի ներկայացուցիչների կողմից:
Միջոցառման ընթացքում կանցկացվեն նաև խաղ-մրցութներ: Հաղթողները Երևանի քաղաքապետարանի և գործընկեր կազմակերպությունների կողմից կպարգևատրվեն: Կամփոփվեն նաև նախապես հայտարարված լուսանկարների մրցույթի արդյունքները: Ի դեպ, ամենամեծ ձմերուկով փառատոնին ներկայացած մասնակիցը ևս կարժանան հատուկ մրցանակի:

16-го июля на территории Лебединого озера в Ереване пройдет 4-ый фестиваль арбуза
16-го июля, в 18:00 на территории Лебединого озера в рамках программы «Ереванское лето 2016» пройдет ежегодный традиционный фестиваль арбуза.
Фестиваль, проводимый уже четвертый год подряд, соберёт не только любителей арбузов, но и специалистов по карвингу, лучшие из которых будут удостоены наград.
Фестиваль будет сопровождаться концертной программой с участием известных исполнителей, которые угостят арбузами ереванцев и гостей столицы. Во время мероприятия будут также организованы игры-викторины, победители которых будут награждены подарками от мэрии Еревана и организаций- партнёров. Будут подведены также итоги заранее объявленного фотоконкурса. Отметим, что участник фестиваля с самым большим арбузом получит специальный приз.