Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մարսելի քաղաքապետ Ժան-Կլոդ Գոդենի հետ
Երևանի և Մարսելի միջև ստորագրված բարեկամության և համագործակցության համաձայնագրի 25-ամյակի առթիվ պաշտոնական այցով Մարսելում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է գործընկերոջ՝ Մարսելի քաղաքապետ Ժան-Կլոդ Գոդենի հետ: Ողջունելով Երևանի քաղաքապետին և պատվիրակության անդամներին` Ժան-Կլոդ Գոդենը նախ շնորհավորել է երկու քաղաքների բարեկամության և համագործակցության 25-ամյակի առթիվ ու շնորհակալություն է հայտնել հրավերն ընդունելու և Մարսել այցելելու համար՝ ընդգծելով, որ սա երկու քաղաքների միջև առկա սերտ համագործակցության և փոխադարձ խորը հարգանքի ևս մեկ ապացույց է:
«Պարոն քաղաքապետ, համոզված եղեք, որ մենք շարունակելու ենք անել ամեն ինչ, որպեսզի մեր քաղաքների միջև ձևավորված բարեկամությունն ու համագործակցությունն էլ ավելի ամրապնդենք, ավելացնենք համագործակցության շրջանակում գրանցվող հաջողությունները, ինչով կշարունակենք մեր նպաստը բերել երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը», - նշել է Ժան-Կլոդ Գոդենը:
Շնորհակալություն հայտնելով պաշտոնական հրավերի և ջերմ ընդունելության համար՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն իր հերթին վստահեցրել է, որ Մարսելն իսկապես հարազատ քաղաք է Երևանի համար, ու փոխադարձաբար շնորհավորել է գործընկերոջը՝ երկու քաղաքների բարեկամության և համագործակցության 25-ամյա հոբելյանի առթիվ՝ ընդգծելով, որ Երևանը մեծ կարևորություն է տալիս ինչպես երկկողմ, այնպես էլ եվրոպական ծրագրերի շրջանակում երկու քաղաքների համագործակցությանը:
«Անհերքելի փաստ է, պարոն քաղաքապետ, որ երկու քաղաքների միջև համագործակցությունը զարգանում և ընդլայնվում է: Եվ ողջունելի է, որ մենք հետզհետե ավելի մեծ ուշադրություն ենք դարձնում նաև համագործակցության տնտեսական բաղադրիչին, ու ես վստահ եմ, որ ներդրումային և այլ ծրագրերի իրականացմանն ուղղված մեր ջանքերը կբերեն ցանկալի արդյունքի», - նշել է Տարոն Մարգարյանը՝ հավելելով, որ երկուստեք առկա է մեծ ներուժ կրթության, զբոսաշրջության, քաղաքային տնտեսության կառավարման ժամանակակից ձևերի ներդրման և այլ բնագավառներում ևս համագործակցությունն ընդլայնելու համար:
«Պարոն քաղաքապետ, 2018 թվականը մեզ համար կարևոր ու նշանակալի տարի է լինելու: Հաջորդ տարի մենք նշելու ենք Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը, և օգտվելով առիթից` սիրով հրավիրում եմ Ձեզ կրկին այցելել մեր հինավուրց, բայց և միշտ երիտասարդ մայրաքաղաք ու դառնալ Երևանի հիմնադրման հոբելյանական տարվա միջոցառումների մասնակիցը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ վստահեցնելով, որ Ժան-Կլոդ Գոդենը միշտ սպասված և ցանկալի հյուր է Երևանում:

Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с мэром Марселя Жаном-Клодом Годеном
Находящийся в Марселе с официальным визитом, по случаю 25-летия подписания соглашения о дружбе и сотрудничестве между Ереваном и Марселем, мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с мэром Марселя Жаном-Клодом Годеном. Поприветствовав мэра Еревана и членов делегации, Жан-Клод Годен поздравил по случаю 25-летия дружбы и сотрудничества двух городов и выразил благодарность за визит в Марсель, подчеркнув, что это еще одно доказательство тесного сотрудничества и взаимного глубокого уважения между двумя городами.
«Господин мэр, будьте уверены, что мы и впредь сделаем все возможное, чтобы сформированные между двумя городами дружба и сотрудничество стали более крепкими, и мы добились новых успехов в рамках соглашения, тем самым внося свой вклад в укрепление дружбы между народами двух стран»,-отметил Жан-Клод Годен.
Выразив благодарность за официальное приглашение и теплый прием, мэр Еревана Тарон Маргарян в свою очередь заверил, что для Еревана Марсель, действительно, родной город и поздравил коллегу по случаю 25-летия дружбы и сотрудничества двух городов, подчеркнув, что Ереван придает большую важность как двустороннему сотрудничеству, так и в рамках европейских программ.
«Господин мэр, неопровержим тот факт, что сотрудничество между двумя городами развивается и расширяется. На самом деле радует тот факт, что мы постепенно уделяем больше внимания экономической составляющей сотрудничества, и я убежден, что наши усилия по реализации инвестиционных и других проектов приведут к желаемому результату»,-отметил Тарон Маргарян, добавив, что города имеют большой потенциал для расширения сотрудничества в других сферах городского хозяйства.
«Господин мэр, 2018 год для нас будет очень важным и знаменательным. В следующем году мы будем отмечать 2800-летие основания Еревана, и пользуясь случаем, приглашаю Вас снова посетить нашу древнюю, но всегда молодую столицу и стать участником юбилейных мероприятий»,-подчеркнул Тарон Маргарян заверив, что Жан-Клод Годен всегда желанный гость в Ереване.