Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Մոսկվայի քաղաքապետի տեղակալի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Մոսկվայի քաղաքապետի տեղակալ Նատալյա Սերգունինայի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մոսկվայում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության ղեկավար Մակար Նահապետյանը։
Ողջունելով հյուրին` քաղաքապետը բարձր է գնահատել երկու քաղաքների միջև ձևավորված բարեկամական սերտ կապերն ու գործընկերային հարաբերությունները՝ նկատելով, որ անհրաժեշտ է այն էլ ավելի ընդլայնել: Առիթն օգտագործելով` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նաև իր ողջույններն է փոխանցել Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինին:
Իր հերթին Մոսկվայի գործընկերոջ ողջույնները փոխանցելով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին` Նատալյա Սերգունինան շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ ընդգծելով, որ Մոսկվան ևս բարձր է գնահատում Երևանի հետ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման շրջանակում քննարկվել են նաև ՌԴ մայրաքաղաքում «Ոսկե նուռ» ամենամյա ցուցահանդես-փառատոնի և Մոսկվայում Երևանի օրերի անցկացման ժամկետների հետ կապված հարցեր:

Мэр Тарон Маргарян встретился с заместителем мэра Москвы
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с заместителем мэра Москвы Наталией Сергуниной. Во встрече принял участие также руководитель представительства мэрии Еревана в столице РФ Макар Нагапетян.
Поприветствовав гостя, мэр высоко оценил дружеские и партнёрские отношения между двумя городами, отметив важность их дальнейшего расширения. Пользуясь случаем, мэр Тарон Маргарян передал свои приветствия мэру Москвы Сергею Собянину.
В свою очередь передав мэру Тарону Маргаряну приветствия мэра Москвы, Наталья Сергунина выразила благодарность за теплый прием, подчеркнув, что Москва также высоко ценит взаимодействие с Еревана.
В рамках встречи были также обсуждены вопросы, связанные с организацией ежегодного фестиваля- ярмарки «Золотой гранат» и Дней Еревана в Москве.