Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հետևել է ձնամաքրման և ձնահեռացման աշխատանքների ընթացքին
Նախորդ գիշեր Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շրջայց է կատարել մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում և տեղերում հետևել շուրջօրյա ռեժիմով իրականացվող ձյան մաքրման ու կուտակված ձյան հեռացման աշխատանքների ընթացքին: Տեղերում աշխատանքները վերահսկող վարչական շրջանների ղեկավարները քաղաքապետին զեկուցել են, որ դեկտեմբերի 30-ի երեկոյից մեկնարկած ձնամաքրման աշխատանքներն անցած երեք օրերի ընթացքում, ըստ էության, չեն ընդհատվել: Նաև զեկուցվել է, որ հաշվի առնելով ձյան չդադարող տեղումների հանգամանքը, ձնամաքրման աշխատանքներն իրականացնող «Սանիտեք» ընկերությանն աջակցելու նպատակով, աշխատանքներում ներգրավվել են վարչական շրջանների կոմունալ և կանաչապատման ծառայությունների համապատասխան աշխատակիցներն ու մեքենամեխանիզմները: Բացի այդ, նաև նշվել է, որ քաղաքապետի կողմից ձեռքբերված պայմանավորվածությունների արդյունքում, որոշ կազմակերպությունների համապատասխան մեքենամեխանիզմները ևս արդեն իսկ ներգրավվել են ձյան մաքրման ու ձնահեռացման աշխատանքներում:
Շնորհակալություն հայտնելով ձնամաքրման աշխատանքներում ներգրավված բոլոր աշխատողներին ու պատասխանատուներին, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այնուամենայնիվ նկատել է, որ դրանք դեռևս բավարար չէ ու չեն կարող գոհացնել:
«Հասկանալի է, որ չդադարող ձյան պայմաններում դժվար է հանրության համար առավել տեսանելի դարձնել իրականացվող աշխատանքների արդյունքը: Մեզ համար այս պահին առաջնահերթը մայրաքաղաքի տրանսպորտային հոսքերի երակները բաց պահելն է, որը արվում է: Թեկուզ այն, որ չնայած երեք օր շարունակ առատ տեղացող ձյանը մայրաքաղաքում չունենք փակ փողոց, դա միանշանակ իրականացվող աշխատանքի արդյունք է: Ինչ խոսք, կատարվող աշխատանքները դեռևս բավարար չեն և անելիք դեռ շատ կա: Բայց ես համոզված եմ, որ նման նվիրումով աշխատանքի արդյունքում ամեն ինչ կարվի պատշաճ մակարդակով: Ի դեպ, ինձ զեկուցեցին, որ ձնամաքրման աշխատանքներում ներգրավված շուրջ 500 աշխատակիցներ Ամանորը դիմավորել են մայրաքաղաքի փողոցների ձյունը մաքրելով: Անկեղծորեն շնորհակալ եմ բոլոր այդ մարդկանց, նաև բոլոր նրանց, ովքեր դեկտեմբերի 30-ից մինչ այս պահը օր ու գիշեր աշխատել և աշխատում են, որպեսզի մայրաքաղաքում հնարավորին մեղմվի անդադար տեղացող ձյան պատճառով առաջացող դժվարությունները», - ընդգծել է քաղաքապետը:
Հաշվի առնելով օդերևութաբանների կանխատեսումները, Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է շարունակել շուրջօրյա ռեժիմով ձնամաքրման աշխատանքների իրականացումը, իսկ տեղումների դադարից անմիջապես հետո բոլոր ուժերը կենտրոնացնել մայրաքաղաքի փողոցներում կուտակված ձյունը արագ տեղափոխելու և բակային տարածքների ձնամաքրման աշխատանքների վրա:

Мэр Тарон Маргарян следил за ходом работ по очистке снега
Прошлой ночью мэр Еревана Тарон Маргарян побывал в административных районах столицы и на местах следил за ходом работ по очистке и уборке снега, которые проводятся  в круглосуточном режиме. Руководители административных районов, которые на местах контролировали работы, доложили мэру, что начавшиеся с вечера 30 декабря работы по уборке снега за прошедшие 3 дня, по сути,    не прекращались. Также было доложено, что в поддержку компании  «Санитек», осуществляющей вышеупомянутые работы, в процесс были вовлечены соответствующие сотрудники и техника коммунальных служб и служб озеленения административных районов. Помимо этого, также было доложено, что в  результате договоренностей, достигнутых мэром, в работы  также вовлечена соответствующая техника некоторых компаний.
Выразив благодарность всем работникам и ответственным лицам, вовлеченных в работы по уборке снега, мэр Тарон Маргарян  отметил тем не менее, что проведенные работы еще не достаточны.
«Понятно, что в  условиях непрерывного снегопада, трудно сделать так, чтобы результаты реализуемых работ сразу были видимы и ощутимы. Для нас на данный момент приоритетом является обеспечение проходимости улиц для транспортных потоков. Хотя бы то, что в условиях 3-х дневных непрерывных осадков в столице нет закрытых улиц, это, несомненно, является результатом осуществляемых  работ. Конечно, проводимые работы еще недостаточны, и еще многое предстоит сделать. Но я уверен, что в результате такой преданной работы, все будет сделано должным образом. Кстати, мне доложили, что почти 500 работников, вовлеченных в работы по уборке снега, встретили Новый год в рабочих условиях. Я искренне благодарен всем этим людям, а также всем тем,  которые работали с 30-го декабря до сих пор, днем и ночью, чтобы в столице по мере возможности были минимализированы трудности, вызванные непрерывным снегопадом», -подчеркнул мэр Еревана.
Учитывая прогнозы синоптиков, Тарон Маргарян поручил продолжить работы по очистке снега в круглосуточном режиме, а  после прекращения снегопада сконцентрировать все силы на быстрый вывоз скопившегося  на столичных улицах снега и работы по очистке снега на дворовых территорий.