Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պարգևատրել է ՀՀ դպրոցականների շախմատի 12-րդ օլիմպիադայի Երևան քաղաքի համայնքային փուլի հաղթողներին
Քաղաքապետարանի ճեմասրահում ամփոփվել են ՀՀ դպրոցականների շախմատի 12-րդ օլիմպիադայի Երևան քաղաքի համայնքային փուլի արդյունքները: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանը, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը և ՀԲԸՄ Հայաստանի գործադիր տնօրեն Թալար Կազանջյանը:
Հարկ է նշել, որ ՀՀ դպրոցականների շախմատի 12-րդ օլիմպիադայի Երևանի համայնքային փուլին ընդհանուր առմամբ մասնակցել է 171 կրթական հաստատություն, որոնցից եզրափակիչ փուլին մասնակցելու իրավունք էին ստացել 10-ը դպրոցների թիմեր:
Մրցույթում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Երևանի «Ուսում» հանրակրթական դպրոցի թիմը, երկրորդ և երրորդ հորիզոնականները համապատասխանաբար զբաղեցրել են Երևանի Նիկոլ Աղբալյանի անվան համար 19 և Գագիկ Ստեփանյանի անվան համար 135 հիմնական դպրոցների թիմերը:
Հաղթող թիմերին մեդալներն ու հաղթական գավաթները հանձնել է անձամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Երևանյան փուլի եզրափակիչ երկօրյա մրցումներն, ի դեպ, ավանդույթի համաձայն, այս տարի ևս անցկացվել են քաղաքապետարանի ճեմասրահում:

Мэр Тарон Маргарян наградил победителей городского этапа 12-ой шахматной олимпиады школьников РА
В фойе мэрии Еревана подведены итоги городского этапа 12-ой шахматной олимпиады школьников РА. На торжественной церемонии присутствовали мэр Еревана, президент Шахматной федерации Еревана Тарон Маргарян, первый заместитель президента Шахматной федерации Армении Смбат Лпутян и исполнительный директор представительства Всеобщего армянского благотворительного союза (AGBU) в Армении Далар Газанчян.
Стоит отметить, что в городском этапе 12-ой шахматной олимпиады школьников РА приняло участие 171 учебное заведение, из которых 10 получили право на участие в финале.
В результате, первое место заняла команда ереванской средней школы «Усум». 2-е и 3-е места соответственно заняли команды школы N19 имени Никола Агбаляна и основной школы N135 имени Гагика Степаняна. Медали и кубки победившим командам вручил мэр Тарон Маргарян.
По традиции, двухдневные соревнования городского этапа в этом году также проводились в фойе мэрии Еревана.