Կայացել է Երևանի քաղաքապետին կից սոցիալական պաշտպանության խորհրդի հերթական նիստը
Ս.թ. մարտի 3-ին Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել Երևանի քաղաքապետին կից սոցիալական պաշտպանության խորհրդի 2021թ. առաջին նիստը: Այն անցկացվել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացված համակարգային փոփոխության շնորհիվ իրագործվող նոր ծրագրերի, առաջ եկած խնդիրների վերհանման և առաջարկների ներկայացման, հետագա աշխատանքերի պլանավորման, ինչպես նաև սոցիալական պաշտպանության ոլորտի դերակատարների հետ արդյունավետ համագործակցություն ծավալելու նպատակով:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են երեխաների և սոցիալական պաշտպանության ոլորտի ընթացիկ ծրագրերը, սոցիալական աջակցության ծրագրերում ընդգրկվելու ենթակա շահառուների չափորոշիչները, ինչպես նաև Երևանում խնամակալության և հոգաբարձության հանձնաժողովների հետագա բարեփոխումների, տեսլականների մասին օրակարգային խնդիրները:
Նիստն ամփոփելուց հետո արձանագրվել են խնդիրներ, որոնց լուծման վերաբերյալ խորհրդի անդամները նոր առաջարկներ կներկայացնեն մինչև ընթացիկ ամսվա վերջ:

Совещание совета по социальной защите при мэре Еревана
Первое в 2021-м году совещание совета по социальной защите при мэре Еревана состоялось 3-го марта. Совещание было проведено с целью представления новых проектов, осуществленных в сфере благодаря системным реформам в сфере социальной защиты, выявления возникших проблем, планирования дальнейших действий, а также развития эффективного сотрудничества с основными структурами, играющими роль в данной сфере.
В ходе встречи были обсуждены текущие проблемы сферы защиты детей и социальной защиты, основные критерий при внесении бенефициаров в программы социальной защиты, а также дальнейшие реформы комиссий по опеке и попечительству, проблемы относительно концепций.
В конце совещания были выделены проблемы, в связи с решением которых члены совета должны представить предложение до конца текущего месяца.