«Կենդանաբանական այգին առաջին հերթին պետք է լավ կառավարիչ ունենա». քաղաքապետը ներկայացրել է տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
29.03.2022
Երևանի քաղաքապետը Կենդանաբանական այգու աշխատակազմին է ներկայացրել տնօրենի ժ/պ Էդմոնդ Ղազարյանին: Անդրադառնալով հանգստի գոտում առկա խնդիրներին՝ Հրաչյա Սարգսյանն ընդգծել է, որ ոլորտը կանոնակարգելու համար այգին առաջին հերթին պետք է լավ կառավարիչ ունենա:
«Այն խնդիրները, որոնք այսօր առկա են Կենդանաբանական այգում, պահանջում են արդյունավետ կառավարում, ամենօրյա վերահսկողություն ու հետևողական աշխատանք: Ինչ վերաբերում է մասնագիտական հարցերին, ապա առաջիկայում այգին կունենա նաև նոր փոխտնօրեն, և ձևավորված կառավարման խորհրդի հետ համատեղ, համոզված եմ, կգտնենք արդյունավետ լուծումներ»,- ընդգծել է քաղաքապետն ու շնորհակալություն հայտնել նախկին տնօրեն Արևիկ Մկրտչյանին՝ կատարած աշխատանքի համար:
Քաղաքապետ Սարգսյանը շրջել է նաև այգու տարածքում, տեղում ծանոթացել առկա խնդիրներին, զրուցել աշխատակիցների հետ:

«В первую очередь, зоопарк должен иметь хорошего руководителя»: мэр представил и.о.директора зоологического сада
Мэр Еревана представил сотрудникам Ереванского зоопарка временно исполняющего обязанности директора Эдмона Казаряна. Касаясь проблем, существующих в зоне отдыха, Грачья Саргсян подчеркнул, что для их урегулирования, в первую очередь, нужен хороший руководитель.
«Проблемы, существующие в зоопарке сегодня, требуют эффективного управления, ежедневного контроля и последовательной работы. Что касается профессиональных вопросов, то в ближайшее время в зоопарке будет новый заместитель директора, и совместно со сформированным советом управления, я уверен, что мы найдем действенные решения»,- подчеркнул мэр и выразил благодарность бывшему директору Араику Мкртчяну за проделанную работу.
Мэр Саргсян прошелся по территории зоопарка, на месте ознакомился с проблемами, побеседовал с сотрудниками.