Մարտի 8. կանանց տոնը շնորհավորել են Դիլիջանի միջազգային դպրոցի ուսանողները
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ Կանանց միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումներին այս տարի առաջին անգամ միացել էր «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցը: Ազատության հրապարակում դպրոցի ուսանողների կողմից կազմակերպվել է աշխարհի շատ երկրներում մարտի 8-ին անցկացվող պարային ֆլեշմոբ:
Այնուհետ ուսանողները հանդես են եկել անհատական և խմբային երաժշտական ու պարային համարներով: Միջոցառմանը մասնակցել է շուրջ 500 հոգի: Նախաձեռնությանը միացել են նաև տասնյակ քաղաքացիներ, հասարակական կազմակերպություններ և մայրաքաղաքում գտնվող օտարազգի զբոսաշրջիկներ:
Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետարանին ընձեռած հնարավորության համար՝ նախաձեռնության կազմակերպիչներն ընդգծել են, որ իրենց համար հնամենի 2800-ամյա Երևանի սրտում նման ծավալի միջոցառման անմիջական մասնակից լինելը անմոռանալի և պատմական իրադարձություն է:

8 марта: с праздником женщин поздравили студенты международной школы UWC Dilijan
По инициативе мэрии Еревана в этом году впервые к праздничным мероприятиям, посвященным Международному женскому дню, присоединилась также международная школа «UWC Dilijan». На площади Азатутян студенты школы организовали танцевальный флешмоб, затем выступили с танцевальными и музыкальными номерами. В мероприятии приняли участие почти 500 человек. К инициативе присоединились также многочисленные граждане, представители общественных организаций и туристы.
Выразив благодарность за предоставленную мэрией Еревана возможность, организаторы инициативы подчеркнули, что для них участие в подобном мероприятии в сердце древнего, 2800-летнего Еревана является незабываемым и историческим событием.