Մայրաքաղաքում բացվել է «ՌԻՈ» առևտրի և ժամանցի կենտրոնը
Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանի հետ միասին Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանում ներկա է գտնվել ռուսաստանյան խոշորագույն «ՌԻՈ» ցանցի մաս կազմող համանուն առևտրի և ժամանցի կենտրոնի բացման արարողությանը:
Կենտրոնի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և «Տաշիր» ընկերությունների խմբի ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանին:
24 հազար քմ ընդհանուր մակերեսով եռահարկ առևտրային կենտրոնի ներդրումային ծրագրի իրականացման արժեքը կազմում է շուրջ 40 մլն ԱՄՆ դոլար: Պատասխանատուների հավաստմամբ` «ՌԻՈ»-ի բացումով կապահովվի շուրջ 500 նոր աշխատատեղ:

В Ереване открылся торгово-развлекательный центр «РИО»
Президент РА Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном и президентом группы компаний «Ташир» Самвелом Карапетяном в административном районе Арабкир присутствовал на церемонии открытия торгово-развлекательного центра «РИО», входящего в одноименную крупнейшую российскую сеть торгово-развлекательных центров.
Честь торжественного открытия центра была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и представителю группы компаний «Ташир» Нареку Карапетяну.
Стоимость инвестиционной программы по строительству трехэтажного торгового центра общей площадью 24000 кв.м. составляет 40 миллионов долларов США. По словам ответственных лиц, в центре «РИО» будет создано порядка 500 рабочих мест.