«Momondo» բրիտանական միջազգային որոնողական համակարգը ճանաչել է Երևանը որպես 2017թ. զբոսաշրջային մատչելի քաղաք
31.01.2017
Երևանը, որպես զբոսաշրջային գրավիչ և յուրօրինակ քաղաք, մշտապես հայտնվում է միջազգային տպագիր և էլեկտրոնային մամուլի ուշադրության կենտրոնում: Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ բրիտանական հայտնի www.momondo.co.uk որոնողական համակարգը Երևանը ներառել է 2017թ. մատչելի զբոսաշրջային քաղաքների շարքում:
Հոդվածում առանձնացվել են տարվա 12 ամիսների համար այցելության նախընտրելի քաղաքները: Երևան այցելելու համար խորհուրդ է տրվում ընտրել հունիս ամիսը: Նախընտրելի և մատչելի քաղաքների շարքում են հայտնվել նաև Բուլղարիայի Սոֆիա, ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Սան Անտոնիո, Իռլանդիայի Բելֆաստ, Ուկրաինայի Լվով, Հունաստանի Կալամատա քաղաքները և այլն:
Հեղինակները Երևանում պարտադիր այցելության վայրերից նշել են Հյուսիսային պողոտան, Օպերայի շրջակայքն ու Հանրապետության հրապարակը, ուր այցելուները կարող են հիանալ յուրօրինակ պարող շատրվաններով:

Международная британская поисковая система «Momondo» признала Ереван одним из бюджетных направлений 2017 года
Ереван, как уникальный и привлекательный для туристов городов, всегда появляется в центре внимания международных печатных и электронных СМИ. Как сообщает отдел по туризму мэрии Еревана, известная британская поисковая система www.momondo.co.uk включила Ереван в десятку лучших направлений 2017 года для бюджетного отдыxа. В статье представлен список лучших направлений для отдыха по месяцам.
Поисковая система советует посетить Ереван в июне. В список бюджетных городов включены также София (Болгария), Сан Антонио (США штат Техас), Белфаст (Северная Ирландия), Львов (Украина), Каламата (Греция).
Как обязательные для посещения в Ереване места авторы отметили Северный проспект, территорию, прилегающую к зданию национального академического театра оперы и балета, площадь Республики, где можно полюбоваться поющими фонтанами.