Պարգևատրումներ՝ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակի առթիվ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակի առթիվ հյուրընկալել է Միության մի շարք անդամների: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահ Արամ Սաթյանը: Շնորհավորելով արվեստագետներին Միության հոբելյանի առթիվ՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մաղթել է նրանց ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Հայաստանի կոմպոզիտորների միության 85-ամյակի և երաժշտարվեստում ունեցած նշանակալի ավանդի համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրել պրոֆեսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիր Երվանդ Երկանյանին, պրոֆեսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Լևոն Չաուշյանին, արվեստագիտության դոկտոր-պրոֆեսոր Իրինա Զոլոտովային և կոմպոզիտոր Զոհրապ Փարեմուզյանին:
Երևան քաղաքի մշակութային կյանքում ներդրած նշանակալի ավանդի, անձնվեր և արդյունավետ գործունեության համար Հայաստանի կոմպոզիտորների միության «Երիտասարդական» հանձնաժողովի նախագահ, կոմպոզիտոր Աշոտ Ղազարյանը և «Մանկական և երգչախմբային» մասնաճյուղի ղեկավար, կոմպոզիտոր Ստեփան Բաբաթորոսյանն էլ պարգևատրվել են «Երևան քաղաքի մշակույթի պատվավոր գործիչ» հուշամեդալով:

Вручение наград по случаю 85-летия Союза композиторов Армении
По случаю 85-летия Союза композиторов Армении мэр Еревана Тарон Маргарян принял членов Союза. На встрече присутствовал также заслуженный деятель искусств РА, председатель Союза композиторов Армении Арам Сатян. Поздравив деятелей искусства по случаю юбилея Союза, мэр Тарон Маргарян пожелал им новых творческих успехов и достижений.
По случаю 85-летия Союза композиторов Армении и значительный вклад в музыкальное искусство, мэр Еревана Тарон Маргарян наградил золотой медалью мэра Еревана профессора, заслуженного деятеля искусств РА, лауреата Государственной премии РА Ерванда Ерканяна, профессора, заслуженного деятеля искусств РА Левона Чаушяна, доктора искусствоведения, профессора Ирину Золотову и композитора Зограба Паремузяна.
За значительный вклад в культурную жизнь Еревана, президент комиссии «Еритасардакан» Союза композиторов Армении, композитор Ашот Казарян и композитор Степан Бабаторосян награждены памятной медалью «Почётный деятель культуры города Ереван».