Ռոման Բերեզովսկին պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում Հայաստան-Բելառուս ընկերական խաղով Հայաստանի ազգային հավաքականի լեգենդար դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին հրաժեշտ է տվել մեծ ֆուտբոլին:
Հրաժեշտի հանդիսավոր արարողության շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հայկական սպորտի զարգացման գործում ներդրած մեծ ավանդի, ֆուտբոլի ասպարեզում ունեցած հաջողությունների և մարզական նվաճումների համար Ռոման Բերեզովսկուն պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:
Ազգային հավաքականի կազմում 93 հանդիպում անցկացրած լեգենդար դարպասապահը ընդամենը 5 րոպե է անցկացրել խաղադաշտում, որից հետո ֆուտբոլասերների ջերմ ծափողջույնների ներքո դուրս է եկել խաղադաշտից:

Романа Березовский награжден золотой медалью мэра Еревана
Легендарный вратарь национальной сборной Армении Роман Березовский провел прощальный товарищеский матч Армения-Беларусь на Ереванском республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна.
В рамках торжественной церемонии прощания, за большой вклад в развитие армянского спорта, успехи в области футбола и спортивные достижения мэр Еревана Тарон Маргарян наградил Романа Березовского золотой медалью мэра Еревана.
Легендарный вратарь, который провел 92 матчей в составе национальной сборной, провел на поле всего 5 минут, после чего под овации фанатов покинул поле.