«Սանիթեք» ընկերությանը հանձնարարվել է նախապատրաստվել առաջիկա օրերին կանխատեսված ձյան տեղումներին
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զեկուցվել է, որ, Հայպետհիդրոմետ ծառայության տվյալների համաձայն, հունվարի 25-ի երեկոյան ժամերից Երևանում սպասվում են ձյան տեսքով տեղումներ, որոնք կշարունակվեն մինչև հունվարի 28-ը ներառյալ: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է այսօրվանից նախապատրաստվել սպասվող ձյան մաքրման աշխատանքներին:
«Այսօրվանից «Սանիթեք» ընկերությունն իր թիմով թող նախապատրաստվի սպասվող ձյան մաքրման աշխատանքներին: Վարչական շրջանների ղեկավարներին և համապատասխան ծառայություններին էլ հանձնարարում եմ վերահսկել ինչպես նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը, այնպես էլ ձնամաքրման պատշաճ իրականացման կազմակերպումը: Ձնամաքրումն առավել օպերատիվ իրականացնելու և «Սանիթեք» ընկերությանն աջակցելու նպատակով այդ աշխատանքներում ներգրավեք նաև վարչական շրջանների համապատասխան ծառայությունների մեքենասարքավորումներն ու տվյալ ծառայությունների և համատիրությունների աշխատակիցներին», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ հավելելով, որ անհրաժեշտ է նաև խստորեն վերահսկել, որ տնտեսվարող սուբյեկտները ևս պատշաճ իրականացնեն Երևան քաղաքի ավագանու համապատասխան որոշման պահանջների համաձայն օբյեկտների հարակից տարածքների ձնամաքրման աշխատանքները:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ևս մեկ անգամ շեշտել է ձյան տեղումների պայմաններում առավելագույնս արդյունավետ աշխատելու անհրաժեշտությունը:

Компании «Санитек» поручено подготовиться к прогнозируемым осадкам в виде снега
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, было доложено, что согласно метеорологическим прогнозам службы «Армгосгидромет», 25-го января, в вечернее время ожидаются осадки в виде снега, которые продолжатся до 28-го января включительно. Мэр Тарон Маргарян поручил с сегодняшнего дня подготовиться к работам по уборке снега.
«С сегодняшнего дня компания «Санитек» со свой командой пусть готовиться к прогнозируемым осадкам и работам по уборке снега. Руководителям административных районов и соответствующим службам поручаю контролировать ход как подготовительных, так и снегоуборочных работ. Для оперативной организации снегоуборочных работ привлекайте также технику специального назначения соответствующих служб административных районов и сотрудников кондоминиумов»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Мэр еще раз подчеркнул необходимость обеспечения максимально эффективной работы в условиях снегопада.