Շարունակվում է շենքերի մուտքերի նորոգման 2018թ. ծրագիրը
Երևանի քաղաքապետարանի, մայրաքաղաքի վարչական շրջանների և համատիրությունների համատեղ ծրագրերով ընթանում են բազմաբնակարան բնակելի շենքերի մուտքերի նորոգման 2018 թվականի աշխատանքները: Մինչև աշխատանքային տարեշրջանի ավարտն ընդհանուր առմամբ կվերանորոգվի 1615 մուտք: Վաղ գարնանից մեկնարկած գործընթացով 22 բազմաբնակարան շենքերում վերանորոգվել է 23 մուտք:
Հարկ է նշել, որ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ մուտքերի նորոգման նկատմամբ ցուցաբերվում է համալիր մոտեցում. շքամուտքերից բացի ամբողջությամբ նորոգվում են նաև շենքերի հարկաբաժինները: Աշխատանքներն ընթանում են ժամանակացույցի համաձայն, իսկ որակի նկատմամբ իրականացվում է ամենօրյա հսկողություն:

Продолжается программа по ремонту подъездов жилых домов, предусмотренная на 2018 год
В рамках совместной программы мэрии Еревана, административных районов столицы и кондоминиумов в столице продолжается программа по ремонту подъездов жилых домов, предусмотренная на 2018 год. До конца года планируется отремонтировать 1615 подъездов. На сегодняшний день работы выполнены в 23 подъездах в 22 многоквартирных зданиях.
Стоит отметить, что по поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна, к работам проявляется комплексный подход-полностью ремонтируются также этажи зданий. Работы выполняются согласно графику, а над их качеством установлен ежедневный контроль.