Թաթուլ Կրպեյանի անվան զբոսայգում կտեղադրվի ազգային հերոսի կիսանդրին
Երևան քաղաքի ավագանու 9-րդ նստաշրջանի 1-ին նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տրվել ՀՀ ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի կիսանդրին տեղադրելու մասին որոշման նախագծին։
Կիսանդրին տեղադրվելու է Նոր Նորք վարչական շրջանում գտնվող Թաթուլ Կրպեյանի անվան զբոսայգում, որը կառուցվել էր Երևանի համայնքային 2014թ. ծրագրերի շրջանակներում և բացվել 2015 թվականին: Հիշեցնենք, որ զբոսայգին նաև առանձնահատուկ խորհուրդ ունի հայրենասեր ու հայրենանվեր սերունդ կրթելու հարցում, որտեղ պարբերաբար կազմակերպվում և անցկացվում են տարբեր միջոցառումներ:
Նշենք նաև, որ քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանի և ճարտարապետ Գրիգոր Բաբաջանյանի հեղինակած Թաթուլ Կրպեյանի կիսանդրին հավանության է արժանացել Երևանի քաղաքապետին կից գեղարվեստի հանձնաժողովի կողմից։

В парке имени Татула Крпеяна будет установлен бюст национального героя Армении
В ходе первого заседания 9-ой сессии Совет старейшин Еревана, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, единогласно был одобрен проект решения об установлении бюста национального героя Армении Татула Крпеяна.
Бюст будет установлен в парке имени Татула Крпеяна, в административном районе Нор Норк. Парк был построен в рамках общинных программ 2014 года, открытие парка состоялось в 2015 году.
Отметим, что комиссия по искусству при мэре Еревана одобрила проект по установлению бюста, Авторами бюста Татула Крпеяна являются скульптор Левон Токмаджян и архитектор Григор Бабаджанян.