«Յուրաքանչյուր լուման ծառայելու է իր նպատակին». Հայկ Մարությանը պարգևատրել է «ՍԻ ՓԻ ԷՍ ՕԻԼ» ընկերությանը
19.06.2020
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է «ՍԻ ՓԻ ԷՍ ՕԻԼ» ընկերության ներկայացուցիչներին: Ընկերությունը կնքված պայմանագրով ապահովում է Երևանի քաղաքապետարանի և ենթակա կառույցների վառելիքի մատակարարումը: Հաշվի առնելով վառելիքի շուկայական արժեքի անկումը՝ ընկերությունը Երևանի քաղաքապետարանին առաջարկել է փոփոխություն մտցնել պայմանագրի մեջ և վառելիքը մատակարարել նոր՝ իջեցված արժեքով: Դրա շնորհիվ երկրորդ և երրորդ եռամսյակների ընթացքում քաղաքապետարանը տնտեսել է 163 499 000 դրամ: Շնորհակալություն հայտնելով նախաձեռնության և համայնքին աջակցելու համար՝ քաղաքապետ Մարությանը նշել է, որ տնտեսված գումարն ուղղվելու է քաղաքի զարգացմանն ու հարմարավետ միջավայրի ապահովմանը:
«Սոցիալական պատասխանատվության այս զգացումի շնորհիվ է նաև, որ մենք կարողանում ենք քայլեր ձեռնարկել քաղաքում կուտակված խնդիրներին համակարգային ու հիմնավոր լուծումներ տալու նպատակով: Վստահ եղեք, որ յուրաքանչյուր լուման ծառայելու է իր նպատակին»,- նշել է քաղաքապետն ու հավելել, որ համայնքը կանգնած է բոլոր այն մարդկանց կողքին, ովքեր մասնակցում են քաղաքի կառուցմանը:
Երևան համայնքին աջակցելու և բարձր սոցիալական պատասխանատվություն ցուցաբերելու համար Երևանի քաղաքապետը շնորհակալագրով է պարգևատրել «ՍԻ ՓԻ ԷՍ ՕԻԼ» ընկերությանը:

«Каждая копейка будет потрачена целенаправленно». Айк Марутян наградил компанию «СИ ПИ ЭС ОЙЛ»
В соотвествии с подписанным договором, компания снабжает топливом мэрию Еревана и подведомственные ей структуры. Учитывая снижение рыночных цен на топливо, компания предложила мэрии Еревана внести изменения в контракт и обеспечить снабжение топлива по более низкой цене. Благодаря этому, за второй и третий квартал мэрия сэкономила 163 499 000 драмов. Выразив благодарность за инициативу и содействие общине, мэр Марутян отметил, что сэкономленные средства будут направлены на развитие столицы.
«Благодаря таким проявлениям социальной ответствености нам удается предпринимать шаги с целью системного и основательного решения скопившихся в городе проблем. Будьте уверены, что каждая копейка будет потрачена целенаправленно»,- отметил мэр, добавив, что община всегда будет оказывать содействие всем тем, кто принимает участие в благоустройстве города. За оказание содействия ереванской общине и высокую социальную ответственность мэр Еревана наградил компанию «СИ ПИ ЭС ОЙЛ» благодарственной грамотой.