«Ակտիվ քաղաքացի» հարթակում քվեարկության է դրվել Շառլ Ազնավուրի քանդակի նախագիծը
«Ակտիվ քաղաքացի» հարթակում քվեարկության է դրվել հերթական նախագիծը. մինչև օգոստոսի 31-ը` ժամը 14:00-ն, քաղաքացիները կարող են քվեարկել Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի քանդակի նախընտրելի նախագծի օգտին:
Մեծանուն շանսոնյեի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների ընթացքում 2024թ. հուշարձանը կտեղադրվի Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում:
Քանդակի նախագծի ընտրության համար հայտարարվել էր բաց մրցույթ, որի ընթացքում ստացված 37 հայտ-էսքիզները կներկայացվեն հատուկ ձևավորված հանձնաժողովի քննարկմանը: Հարթակում առավելագույն ձայներ ստացած էսքիզ-նախագիծը կներառվի և կարտացոլվի հանձնաժողովի քվեարկության արդյունքներում:

Проект скульптуры Шарля Азнавура выставлен на обсуждение на платформе «Активный гражданин»
Проект скульптуры Шарля Азнавура выставлен на обсуждение на платформе «Активный гражданин»: до 31-го августа 14;00 ч. граждане смогут проголосовать за предпочитаемый эскиз скульптуры Национального героя Армении Шарля Азнавура.
Во время мероприятий, посвященных 100-летию великого шансонье в 2024г., памятник будет установлен на площади Франции.
Для выбора проекта скульптуры был объявлен открытый конкурс, в ходе которого было получено 37 заявок-эскизов. Полученные эскизы будут представлены на обсуждение специальной комисссии. Проект, получивший наибольшее число голосов, будет включен в результаты обсуждения комиссии.