Անկախ աուդիտորական ծառայությունների ձեռքբերումը կիրականացվի գնումների գործընթացով. Երևանի ավագանին հավանություն է տվել որոշման մի շարք նախագծերի
27.11.2018
Նոյեմբերի 27-ին գումարված արտահերթ նիստում Երևանի ավագանին հավանություն է տվել Բաղրամյան պողոտայի 1-ին փակուղին իրավագետ, «ցեղասպանություն» եզրույթի հեղինակ Ռաֆայել Լեմկինի փողոց կոչելու որոշման նախագծին։
Հարկ է նշել, որ այս տարվա դեկտեմբերի 9-11-ը Երևանում անցկացվելու է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երրորդ համաշխարհային համաժողովը, որի առաջին նիստը նվիրված է լինելու «Ցեղասպանություն հանցագործության կանխարգելման ու պատժի մասին» կոնվենցիայի 70-ամյակին: Քննարկման ընթացքում Երևանի ավագանու անդամները նշել են, որ մայրաքաղաքում կոնվենցիայի նախաձեռնող Ռաֆայել Լեմկինի անվամբ փողոց ունենալը յուրօրինակ մեծարում է և ազդակ՝ ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության, այլև ընդհանրապես ցեղասպանությունների ճանաչման ու կանխարգելման առումով:
Ավագանին արտահերթ նիստում հավանություն է տվել նաև Երևանի 2018 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության վերաբերյալ անկախ աուդիտ անցկացնելու նպատակով աուդիտորական ծառայություն ներգրավելու նախագծին: Աուդիտորական ծառայությունների ձեռքբերումն, ի դեպ, կիրականացվի գնումների գործընթացով՝ բաց մրցույթի կիրառմամբ:
Օրակարգի մեկ այլ կետով հաստատվել է քաղաքապետարանի ընդլայնված հաստիքացուցակը, ինչը նպատակ ունի բարձրացնել Երևանի քաղաքապետարանի ներքին աուդիտի բաժնի աշխատանքների արդյունավետությունը:
Արթահերթ նիստում հավանություն է տրվել նաև Երևանի ավագանու անդամներին դրամական փոխհատուցում տրամադրելու մասին որոշման նախագծին: Երևանի բյուջեով ավագանու անդամների համար նախատեսված են ամսական գումարներ՝ նվազագույն աշխատավարձի չափով (55 000 դրամ):
Երևանի ավագանու հերթական հաջորդ նիստը կգումարվի դեկտեմբերի 25-ին:

Приобретение независимых аудиторских услуг будет осуществляться через процесс закупок: Совет старейшин Еревана одобрил ряд проектов решений
27.11.2018
В ходе внеочередного заседания, созванного 27-го ноября, Совета старейшин Еревана одобрил проект решения о наименовании первого тупика проспекта Баграмяна в честь известного юриста и автора термина «геноцид» Рафаэля Лемкина.
Стоит отметить, что с 9-го по 11-е декабря текущего года в Ереване пройдет третий глобальный форум «Против преступления геноцида», первое заседание которого будет посвящено 70-летию Конвенции о предупреждении преступления геноцида и наказании за него.
Члены Совета старейшин одобрили также проект решения о привлечении аудиторской компании для проведения независимого аудита годового бюджета Еревана за 2018 год. Приобретение независимых аудиторских услуг будет осуществляться через процесс закупок.
Советом старейшин был также утвержден расширенный штатный список мэрии, целью которого является повышение эффективности работ отдела внутреннего аудита мэрии Еревана.
В рамках внеочередного заседания был одобрен проект решения о предоставлении ежемесячной денежной компенсации членам Совета старейшин Еревана в размере минимальной зарплаты (55 тысяч драм).