Ապրիլի 13-ը՝ համաքաղաքային ծառատունկի օր
Մայրաքաղաքի բակերում առկա վնասված գույքը (մանկական խաղահրապարակներ) վերականգնելու կամ փոխարինելու նպատակով կիրականացվեն գույքագրման աշխատանքներ: Հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանձնարարել է ուսումնասիրել բոլոր բակերն ու ուշադրություն դարձնել հատկապես բնակիչների անվտանգության ապահովմանը:
Սահմանամերձ գոտիներում ծառայող երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողները մայիսին կայցելեն զորամասեր՝ տեսակցելու իրենց որդիներին: Զեկուցվել է, որ ՀՀ ՊՆ հետ համատեղ նախապատրաստական աշխատանքներն ընթացքում են: Հանձնարարվել է այցի ընթացքում զորամասերում կազմակերպել նաև մշակութային միջոցառումներ: Նախնական տվյալներով այցը տեղի կունենա մայիսի 17-ին։
Ապրիլի 13-ը մայրաքաղաքում հայտարարված է համաքաղաքային ծառատունկի օր: Հանձնարարվել է գործընթացը կազմակերպել պատշաճ մակարդակով:
Կենսապահովման ոլորտում գործունեություն իրականացնող կառույցներին հանձնարարվել է վթարավերականգնողական աշխատանքների ժամանակ տարածքները կահավորել անհրաժեշտ նշաններով, ինչպես նաև հատուկ ցուցատախտակի վրա նշել, թե որ ընկերությունն է իրականացնում աշխատանքները։
Երևանում շարունակվում է հսկողությունը բացօթյա ապօրինի առևտուրն արգելելու նպատակով: Նախորդ շաբաթ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ 15 արձանագրություն:
Ապրիլի 24-ին ընդառաջ՝ հանձնարարվել է միջոցներ ձեռնարկել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքը բարեկարգելու, մաքրելու, ինչպես նաև կանաչ գոտիները խնամելու նպատակով:

13-е апреля-общегородской день посадки деревьев
С целью восстановления поврежденного в столичных дворах инвентаря (детские игровые площадки) будет проведена инвентаризация. В ходе очередного рабочего совещания мэр столицы Айк Марутян поручил уделять особое внимание обеспечению безопасности жителей.
В мае родители военнослужащих срочной службы получат возможность посетить приграничные воинские части и навестить своих сыновей. По данному вопросу мэру было доложено, что совместно с министерством обороны РА уже начаты подготовительные работы. В рамках визита поручено организовать культурные мероприятия в воинских частях. По предварительным данным, визит состоится 17-го мая.
13 апреля в столице объявлен день общегородской посадки деревьев. Поручено провести подготовительные работы по должной организации процесса.
В Ереване продолжается контроль за исключением случаев незаконной уличной торговли. На прошлой неделе было составлено 15 протоколов об административном правонарушении.
В ходе рабочего совещания было поручено в преддверии 24-го апреля - Дня памяти Геноцида армян, провести соответствующие работы по благоустройству, санитарной очистке и привести в надлежащий вид территорию, прилегающую к мемориальному комплексу Цицернакаберд.