Ապրիլի 3-ին կկայանա «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի եզրափակիչ գալահամերգը
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ իրականացվող «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի եզրափակիչ գալահամերգը կկայանա ս.թ. ապրիլի 3-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում։
ՀՀ վաստակավոր արտիստ, անվանի թավջութակահար Նարեկ Հախնազարյանը վարպետության դասեր անցկացրեց Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության բոլոր երաժշտական և արվեստի դպրոցներում։
Վարպետության դասերի ընթացքում ընտրված շնորհալի երեխաները, Նարեկ Հախնազարյանի գլխավորությամբ, ելույթ կունենան ծրագրի եզրափակիչ գալահամերգին՝ ներկայացնելով իրենց ձեռքբերումներն ու հմտությունները։

3 апреля состоится финальный гала-концерт проекта «Артист - школе»
Финальный гала-концерт программы «Артист- школе», организованной мэрией Еревана, состоится 3 апреля в 19:00 в концертном зале «Арам Хачатурян».
Заслуженный артист Республики Армения, известный виолончелист Нарек Ахназарян провел мастер-классы во всех музыкальных и художественных школах, находящихся в ведомстве мэрии Еревана.
Талантливые дети, избранные во время мастер классов, выступят на финальном гала-концерте программы под руководством Нарека Ахназаряна, продемонстрировав свои достижения и навыки.